Skocz do zawartości

GUPPY - elektro


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kijuik, znalazłem fotki ze wykonania skrzydła mocowanego na gumy.

Pochodzą one z forum Rcgroups.

a2665103-211-P1011272%20%28Large%29.JPG?d=1248803709

a2665104-22-P1011270%20%28Large%29.JPG?d=1248803709

a2665102-37-P1011269%20%28Large%29.JPG?d=1248803709

Może nie wygląda to zbyt estetycznie, ale na pewno nie uszkodzisz modelu przy krecie lub twardszym lądowaniu. Rozważam takie wykonanie jako alternatywę do nylonowych wkrętów. W Skylady to rozwiązanie się sprawdziło i choć po krecie gum czasami szukałem po łące to skrzydło było całe.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak zbudujesz Gupika to będę nim latać..."

tymi słowami żona mnie podkusiła więc nie pozostaje mi nic innego jak wziąć się do pracy.

potrzebuje tylko info jaki profil był wykorzystany w modelu produkcji Kakabe (ocalała sklejkowa klatka, którą chcę wykorzystać) lub bez niej zrobię skrzydło na jakimś płaskim profilu. znajomy (milo) ma aquillę i fajnie to śmiga.

 

w planach jest info, że w mk.II był hn 1036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Guppy, w ostatnim tygodniu dostał stery. W budowie jest też skrzydło. Miałem nadzieją, że oblatam go jeszcze tej jesieni, ale przy takim tempie prac to prawdopodobne wystartuje razem z przylatującymi bocianami. Jednak lepiej robić wolno, dobrze i dokładnie niż szybko, a byle jak.

O_MOD_10002_0032.jpg?psid=1

O_MOD_10002_0022.jpg?psid=1

O_MOD_10002_0026.jpg?psid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po ostatniej kraksie w połowie września mojego Guup-ika nawet nie chciało mi się za niego brać. Myślałem, że skasuję już go. Ale po nabraniu mocy urzędowej obejrzałem go dokładnie i stwierdziłem, że nie ma zbyt wiele roboty z odbudową. Pokleiłem wszystko do kupy, wzmocniłem konstrukcyjnie, dałem nowe pokrycie płatów. Guupy dostał nowy silnik i w ten sposób przywróciłem go do życia. Mocowanie płatów przerobiłem na gumy.

 

Tak się prezentuje:

 

dscf2388z.jpg

 

 

 

dscf2389k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak nowy. Mój Guppy powstaje bardzo wolno. Pozostało mi tylko poskładanie skrzydeł, spasowanie całości i oklejenie - już nawet folia czeka. Widzę, że przewody silnika przeprowadziłeś na zewnątrz. W moim przypadku instalacja silnika okazała się prawdziwą zmorą. Następnym razem wykorzystam Twoje rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obawie przed otarciem przewodów o wirujące części silnika wypuściłem je na zewnątrz by zaraz pod osłonką kabiny wpuścić do wewnątrz. Nie ma to wielkiego wpływu na osłabienie estetyki, no i ? spokojna głowa.

Mam jeszcze do niego w zaawansowanym stanie, ale do wykonczenia - skrzydełko z lotkami. Jak skończę to pokażę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nigdy tego nie liczę. Poprostu jak jest potrzeba to kupuję zawsze na zapas na ewentualne nastepne modele. Ale sprubujmy policzyć:

 

Kadłub:

1. boki 1 deska 6mm

2. dół lamelowany 1 deska 2 mm

3. tylna belka 1 deska 3mm (zostaną duże odpady do wykorzystania w dalszej budowie)

4. Rurka węglowa 6 mm około 50cm

 

Usterzenie:

1-2 deseczki 1,5 mm + odpady z 3mm

1 deseczka 5-6 mm na stery (zostanie zapas), lub skleić podwójnie odpady z tylnej belki.

 

Skrzydełka

1. żebra 1 deseczka 1,5 mm (jak braknie są odpady z usterzenia)

2. keson 2 deseczki 1-1,5 mm

3. dźwigary 4 listwy sosnowe 5x3

4. spływ dwie listwy spływowe 20-25 mm

5. natarcie dwa noski balsowe

6 jekieś zakończenia płatów: klocuszki balsowe, pianka poliuretanowa, poklejony w bloczki depron.(możliwości jest od metra)

 

Niewielkie kawałki sklejki 3mm na "wręgi" i odrobina 1,5 mm na dźwignie sterów.

 

Butelka PET na osłone kabinki + materiał na kopytko - jakiś klocek drewniany

 

Jedna stara dyskietka na zawiasy

 

Folia do oklejania. Może wystarczyć jeden arkusz Solarfilmu, ale lepiej zakupić od razu 2, tak na ewentualne przypadki. Jeżeli planujesz ozdobne wyklejki to musisz uwzględnić folię Solartrim o odpowiednim kolorze. Proponuję "wściekłe" róże, seledyny, orange. Łatwiej model znaleźć jak wpadnie w trawę :D .

 

2 Bowdeny (może jeden starczyć cięty na pół ale trzeba zmierzyć,bo nie jestem pewien), 2 serwa, odbiornik, zasilanie, lub silnik, śmigło, regulator, LiPOL.

 

Trochę rzepa i pianki poliuretanowej, lub styropian na mocowanie wyposażenia.

 

Mocowanie płata: 2 śruby poliamidowe M4, lub dwa kołki i guma (polecam to rozwiazanie)

 

Chyba o niczym nie zapomniałem.

 

Policz sobie teraz wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.