Skocz do zawartości

MAX-elektroszybowiec Kwarciński Models


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Markiton

Ale na starcie NIE ! Prosiłem Piotrusia, żeby sprawdził. Obejrzałem przed chwilą dopiero ten filmik i jestem przekonany ( z autopsji) że nie podpierałem się silnikiem przy starcie. Silnik włączyłem dopiero w 4 min. filmiku i nie dlatego że było to konieczne tylko chciałem pokazać dynamiczne możliwości modelu i tego śmiesznego napędu. Dzikie harce które potem następują już są bez silnika. Kilka ujęć w locie poziomym sugerują użycie silnika ale tak nie było... to nagłe przyspieszenie to chyba zmiana perspektywy (kąta nadlatywania nad obiektyw). Drugie użycie silnika jest przed pętlą zewnętrzna, tzn: poszedłem na silniku w górę, wyłączyłem silnik i przeszedłem do zewnętrznej pętli. Wiało zmiennie, więc niektóre zakręty na maksymalnie zaciągniętej wysokości bo dusiło a gdzie tylko się dało goniłem. Trochę to było latanie pod film, nie ukrywam. Kilku lądowań też się wstydziłem i od razu wołałem: to wytnij ! Sfilmowany został również Starling. Jeszcze nie widziałem. Miał też kilka ujęć na silniku ale celem pokazania różnic między Maksem i Starlingiem. Dzisiaj też polataliśmy w tym samym miejscu i Piotruś też kręcił. Było lepsze światło i mam nadzieję na lepszy efekt estetyczny. 2 zdjęcia już miałem możliwość obejrzeć i są b.fajne. A jako, że zostałem świeżym dziadkiem idę zawrzeć bliższą znajomość z 7-mioma gwiazdkami......Pozdrawiam

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem na wczorajszym lataniu jak Dziadek mruczał pod nosem ta deska balsy dla Wnusia a ta dla mnie , ten silnik dla Wnusia a ten hhhmmm tez dla Wnusia hehehehehe

Mamy nowego modelarza !!!!! Gratulacje jeszcze raz dla Dziadka !!!

 

Odnosnie filmu

tak jak pisałem film był montowany dla Maxa dlatego nie ma tam Starlinga.Jurek tylko w pewnych momentach uzywał silnika i to widać na filmie (strome prawie pionowe szybkie wznoszenie) reszta lotu jak i start bez silnika

jak tylko trzepnę mój komputer by normalnie zaczął chodzić zmontuje film porównawczy

Max-Starling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.