Skocz do zawartości

gaz w drążku


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby (teoretyzuję) kiedyś powstał w moich rękach model pływający, lub jeżdżący i obroty silnika sterowane byłyby regulatorem dwukierunkowym to ten wyrobiony nawyk bardzo by się przydał. Dlaczego? A dlatego, że wówczas nie ma dyskusji. Bieg do przodu wraz ze wzrostem obrotów silnika - drążek od siebie, neutrum - stop silnika, drążek do siebie bieg wsteczny. Najważniejszy jest tutaj powrót drążka ze skrajnego położenia od siebie do neutrum (wykonujemy ruch do siebie) gdzie właśnie spadają obroty silnika. Myślę, że dobrze myślę? Jeżeli nie to proszę o wyprostowanie mnie.

No to żeby Ci jeszcze bardziej namieszać, to aparatury pistoletowe do modeli jeżdżących/pływających mają właśnie właśnie odwrotnie - gaz do siebie, hamowanie wręcz przeciwnie ;-) . Ale w aparaturach drążkowych jest przyjęte, że gaz jest od siebie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.