Skocz do zawartości

pakiet do JR PCM9X ?


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł do mnie dzisiaj nadajnik JR PCM9X nabyty na Allegro. Wszystko jest OK, tylko oryginalny pakiet zasilający jest NiCd o mikrej jak na dzisiaj pojemności. Oczywiście najprościej byłoby rozpruć pakiet w celu wyciągnięcia kabelka i podlutować go pakietu NiMh o dużo większej pojemności, ale poczytałem sobie na tym forum o użyciu lipolków do zasilania tego (i innych podobnych). Znalazłem teżk taką ciekawostkę: http://www.nastik.pl/pakiet-nadajnika-2500mah-lipol-111v-p-1495.html i chciałbym spytać czy ktoś używa tego pakietu w tym typie aparatury. Kwestie napięciowe opisywane w różnych tematach w tym dziale to jedna sprawa, ale dość kluczowe kwestie to czy ten pakiet miesci sie w ogóle w tym nadajniku i czy wtyczka pakietu faktycznie pasuje do tego konkretnego modelu nadajnika (co wcale nie zawsze jest oczywiste). O ile dobrze doczytałem na forum to jest to typ wtyczek stosowany w aparaturach JR/Graupner i pakiety zasilajace nadajnik od Graupnerów powinny pasować, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem teżk taką ciekawostkę: http://www.nastik.pl/paki...11v-p-1495.html i chciałbym spytać czy ktoś używa tego pakietu w tym typie aparatury.

 

Witam, no ja używałem tego pakietu, co prawda w wersji Futaba, ale różni się jedynie wtyczką.

Włożyłem go do Hitec Optic i polecam każdemu.

 

Wiem, że pytasz o JR, ale o ile mi wiadomo jest również zasilany z 8xAA więc jeśli chodzi o wymiary to się zmieści, co do wtyczki, mój był do Futaby i taką miał właśnie wtyczkę, więc nie wiem skąd te obawy.

 

W tej chwili tenże Optic, co prawda już nie mój, ale lata nim mój bratanek, ma się doskonale, o ładowaniu pakietu praktycznie zapomnisz (tak mniej więcej co miesiąc)

 

Poza tym ten pakiet ma wbudowany balanser więc żadnych innych kabli i wtyczek nie potrzeba, odłączasz od radia, podpinasz pod ładowarkę i masz jakiś miesiąc z głowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam akumulatory z serii Eneloop Sanyo. Pojemnosc okolo 2000, ale jestem z nich bardzo zadowolony, a uzywam zarowno w aparaturze, jak i aparacie fotograficznym. Producent podaje bardzo male rozladowanie- rzedu kilku procent w skali roku, cena przyzwoita i na pewno wejda, w koncu to zwykle paluszki. A to, ze trzeba je czasem rozladowac do zera i naladowac nie jest jakis super problemem (co 5-6 cykli doladowywania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku, w opisie jest błąd, piszą o akumulatorze 2S posiadającym trzy cele. Jest tam nie przetwornica, a stabilizator dla nizszego napięcia. Już pisałem, że ja tak robię W Spektrum stosując 2 Li-Jony (jest tam zasilanie z czterech paluszków). pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.