Skocz do zawartości

Dwupłat


Rekomendowane odpowiedzi

wazylem model 150g,http://www.rcrevue.cz/objednejte-si/planky/&page=0&planek=morgan[169] kadlub jest z planow i statecznik poziomy reszta sam zaplanowalem.To nie jest moj pierwszy model,moze 5,koledzy kupuja mi depron i robie im szybowce 1 m rozpietosci wiec troche sie na tym juz znam:Dwczoraj zmocnilem skrzydlo i zamocowalemlotki na dolnym placie dzis moze wrzuce fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, chciałeś dobrze, ale będziesz musiał przebudować parę rzeczy. Wiem, że to bolesna prawda, ale inaczej się nie da. Brnąc dalej, marnujesz tylko materiały, czas i pracę (oraz $+€ oczywiście ;) ).

Przyjrzyj się dokładnie oryginałowi (przy okazji, Płaciłeś w koronach, czy złotówkach? 110 koron czeskich to może nie dużo, ale ciekawi mnie po jakim kursie płaciłeś).

Ma krótkie i bardzo szerokie skrzydła z profilem aerodynamicznym. Do tego ma dopasowaną wielkość stateczników.

Kompletnie nie zrozumiałeś idei mocowania skrzydła do kadłuba. Tam jest zbudowana specjalna, dość mocna klatka połączona z konstrukcją kadłuba, do której mocuje się skrzydło za pomocą gumy modelarskiej. Ty po prostu wbiłeś 4 kołeczki. Przy pierwszym locie, przebiją płat, lub się oderwą i koniec pieśni. Nie mówiąc o kraksie. Mocowanie na gumy działa jak bezpiecznik chroniący konstrukcję. Łatwiej założyć nową gumkę, niż kleić model. Niepotrzebnie wydłużyłeś tak bardzo skrzydła. To ma być samolot, czy szybowiec? Widocznie kierowałeś się poprzednimi doświadczeniami, ale jeśli to ma być samolot, to musisz zmienić przyzwyczajenia i proporcje modelu.

Ale skoro kupiłeś plany (bo wierzę, że ich nie kradłeś po prostu. Prawo autorskie działa także w modelarstwie.), to wykonaj je do końca. Oblataj model zbudowany wg planów i wtedy dopiero próbuj wprowadzać poprawki. Zwykle plany, szczególnie płatne, są opracowane bardzo optymalnie przez autorów, i przeróbki raczej pogarszają własności modelu.

Przy okazji, możesz wkleić fotki swoich "samoróbek" szybowców? To są modele typu "rzutka"? Jesteśmy bardzo ciekawi tych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo źle. :( Cena przecież wisi w linku, który dałeś, jest podany adres, gdzie plany te można zakupić za ok. 20zł, czyli mniej więcej tyle, co za kolorowe czasopismo, czy bilet do kina. Ktoś się bardzo napracował, by skonstruować ładny, i dobrze latający model. Kilkanaście złotych "za fatygę" nie jest wygórowaną ceną. A jest też przecież mnóstwo darmowych planów. Naprawdę nie warto kraść, tym bardziej, że bije to w nas samych. Ktoś, kto zrobił takie plany i mimo symbolicznej opłaty, został przez swoich kolegów (bo wszyscy jesteśmy kolegami) okradziony, nastepnym razem może się nie podzielić ciekawym projektem i będzie to uzasadnione. I stracimy na tym my, czyli modelarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się temu tematowi od jakiegoś czasu.

Nie chcę się tutaj wymądrzać, ponieważ sam dopiero raczkuje w modelarstwie, ale lukasz_to_ja radze Ci słuchać się doświadczonych modelarzy, naprawdę dobrze na tym wyjdziesz.Bardzo fajnie, że próbujesz coś sam sklecić ( ja też mojego górnopłata sam majstrowałem), ale podstawą jest trzymanie się planów według których robisz, szczególnie jeśli jest to twój pierwszy model rc. Nie zmienia się tak kluczowych wymiarów jak długość skrzydła , proporcje pow. skrzydła do pow. statecznika czy ich odległość od siebie !

 

Nie chcę cię zniechęcać, ale twój "samolot" raczej nie poleci. Spróbuj zrobić coś sprawdzonego, a najlepiej górnopłata.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oblot sie opozni do okolo sierpnia;( odbiornik mi sie spalil i pojechal na gwanrancje do angli a raczej w piatek pojedzie.A z dwuplatem to tak:

-zalozylem lotki

-wzmocnilem skrzydla

-zamontowalem serwa tower pro

Mamy wakacje a ja nigdzie nie jade przez ten odbiornik:( bo mialem jechac na zawody slizgow eco start.Wiec robie motoszybowca guppy z depronu.pozniej ocenicie 2 ktory lepszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

byl piekny dolnoplacik serwa regiel akum zamocowany przyjechal z nim do babci mialem tez slizgacza eco (waga okolo 1000g) no i polozylem na schodach slizga kolo samolotu bo poszedlem mamie pomoc wypakowywac zeczy.Moj piesek przebiegajac kolo samolotu popchnal slizga na przod kadluba.Kadlub zniszczony.skrzydlo pekniete.Zalamlem sie i kupilem edge 540 z tmpro :D.Pozniej zaczolem skladac mk no i tak skladam to mk do dzis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl piekny dolnoplacik serwa regiel akum zamocowany przyjechal z nim do babci mialem tez slizgacza eco (waga okolo 1000g) no i polozylem na schodach slizga kolo samolotu bo poszedlem mamie pomoc wypakowywac zeczy.Moj piesek przebiegajac kolo samolotu popchnal slizga na przod kadluba.Kadlub zniszczony.skrzydlo pekniete.Zalamlem sie i kupilem edge 540 z tmpro :D.Pozniej zaczolem skladac mk no i tak skladam to mk do dzis :D

 

Przyznaj się, że ten samolot nie latał :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie :Djest to pakiet tmpro ktory byl w zestawie

 

Lukasz_to_ja - Słuchaj, czy naprawdę przeczytanie własnego posta, które w twoim wypadku przeważnie są jednozdaniowe, przed klinięciem w "Wyślij", to dla ciebie tak wielki problem? Żal ci poświęcic te 15 sekund? Krawat ci rośnie, bęcki zbierasz, a dalej piszesz jak pijany absolwent żłobka po nieudanym egzaminie do przedszkola.

Czy ty naprawdę nie rozumiesz, że my się tu kryptologią nie zajmujemy i mało komu chce się rozwiązywać twoje rebusy słowne.

Jak masz problem, to pisz w jakimś edytorze z autokorektą, albo zainstaluj sobie Mozzilę lub Firefoxa.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozzilę lub Firefoxa.

 

Sorry za OT, ale właśnie napisałeś coś w stylu: "nie wiem ,co jest lepsze... Windows, czy Microsoft" xD

 

Jestem bojownikiem o sprawność IE. Walczę z wielką Padaką korporacyjnej chciwości i nie bawiłem się innymi przeglądarkami. Mam prawo się nie znać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.