Skocz do zawartości

Kupujcie z głową na giełdzie forum


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już wiele razy kupowałem rózne akcesoria poprzez giełde na tym forum. Zawsze (najcześciej) sprzedający wywiązywali sie sumiennie i z przesyłek i z opisów. Jak coś było na 100% nowe - to było. Sielanka trwała jakiś czas. Na jednym z giełdowych ogłoszen jeden z Kolegów zaoferował serwa do sprzedania, "nowe 100% sprawne" Wysłałem e-mail, potargowalismy sie i ja przesłałem kase na konto, Kolega obiecał wysłać serwa do mnie. Niby OK.Kasa wypłyneła z mojego konta nastepnego dnia(potwierdzenie przelewu jest tego dowodem)...Potem upłyneo długie 13 dni, myśle sobie - poczta zawodzi, nie, nie ma żadnych swiąt - odległość, nie to tylko 160km, w poniedziałek wysłałem e-mail do Kolegi - "tak już poszły" - to jego odpowiedż. Mija wtorek, środa, w czwartek pojawia sie paka wielkości aparatury( w sumie miało byc tylko 7 małych 100% sprawnych serw, ale mysle sobie pewnie jakiś bonus za zwłoke... Otwieram a tam sa ale 4 szt zamiast 7szt? Dzwonie do Kolegi - nie odbiera. za moment SMS w oburzonym tonie "co ja chce, on nie może teraz rozmawiac", OK. Wysyłam sms -a i pytam czemu 4 a nie 7? "Nie wysłałem 3 bo były uszkodzone" (pewnie od 2 tygodniowego leżakowania), w poscie giełdy stoi jak byk "7 szt 100% sprawnych i nowych". Na koniec oznajmił mi sms-em że jest uczciwy i wysłał mi kase za te 3 serwa. Super, pewnie poczekam znów - tu sie powtórze - bo jak pytałem o przesyłke to poszła w poniedziałek - stempel poczty był jednak ze srody...Poczekam na zwrot gotówki na razie nie ujawniając kto to taki, ale jeżeli coś kupujecie to chyba warto poprosić o przesyłkę za zaliczeniem, troche drożej ale zawsze można sprawdić co tam jest i jakby coś nie odebrać. Druga sprawa,że to kolega z Zacnej Braci tego forum i nie powinien robic głupa z innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym od kogoś takiego ;)

Kiedyś sprzedawałem coś w giełdzie, jeden z moderatorów musiał potwierdzić moją tożsamość. A w sumie nowym użytkownikiem nie jestem. Ale raz kolega (nie będę ujawniać imion) sprzedawał drugiemu serwa. Widziałem te serwa tuż przed wysyłką. Zapakował dobrze, wysłał pocztą. U odbiorcy jedno serwo o dziwo nie działało :twisted: Co więcej... Dla żartów napisałem odbiorcy serw, że graliśmy nimi "w nogę" po pokoju... Dziwna sytuacja.

Niestety zdarzają się nieuczciwi, niesumienni użytkownicy i trzeba takich omijać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - avatar to podstawa i max 2008 data rejestracji, pisac postow nie musi bo niektorzy tego po prostu nie robią. Kupowanie od kogos kto 3 dni wczesniej sie zarejestrowal mija sie z celem. Ponadto dla mnie sa 2 rzeczy ktore kupuje wylacznie nowe - pakiety i serwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić coś takiego jak na allegro - punkty dodatnie i ujemne :) Wiem że może być to kłopotliwe ale przydało by się , odbiorcy by dodawali punkty . Jak przesyłka zła no to -1 jak dobra to 1 . Oczywiście zwroty załatwiali by między sobą , jak nie pomogło by no to włączała by się policja forumowa tzn. moderatorzy :)

 

diem:

Nie którzy po prostu nie chcą dodawać swoich zdjęć na avatarze , szkoda że nie można fotek bez swojej twarzy... Znam kilka osób na forum które są uczciwe i nie mają avatara , sam się o tym przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Moderatorzy są od pilnowania porządku na forum a nie od rozstrzygania sporów pomiędzy sprzedającym i kupującym.Można w jakiś tam sposób napiętnować nieuczciwego sprzedawcę ale pośredniczyć pomiędzy sprzedającym/naciągaczem a kupującym powinna policja i tam należy zgłaszać takie rzeczy.Allegro w jakiś tam sposób ubezpiecza transakcje a u nas giełda jest na zasadzie koleżeńskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie którzy po prostu nie chcą dodawać swoich zdjęć na avatarze , szkoda że nie można fotek bez swojej twarzy... Znam kilka osób na forum które są uczciwe i nie mają avatara , sam się o tym przekonałem.

 

pytanie dlaczego nie chcą ?

wstydzą się swojego hobby czy może z innych powodów wolą się nie ujawniać

takie argumenty zawsze dawały mi do myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu nie chce, trudno to wytłumaczyć... psychika..

 

oj to nie jest najlepsza droga

mam problem to schowam go pod dywanem , potem kolejny pod dywan ... i okazuje się że masz już masę kłopotów schowanych pod dywan życia.

 

nie wiem jak inni ale dla mnie sam nick bez avataru nie mówi nic.. osoba anonimowa to osoba która nie czuje się przynależna do grupy . A w grupie siła i doświadczenie .

Milej się rozmawia z kimś kogo się widzi niż z "obcym " przez zamknięte drzwi .

Potrzeba tylko troszkę się przemóc ,troszkę

odwagi .. przyda się na potem w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale dla mnie sam nick bez avataru nie mówi nic.. osoba anonimowa to osoba która nie czuje się przynależna do grupy

 

Czyli jeżeli ktoś ma zdjęcie twarzy (nie koniecznie swojej, mógł ściągnąć np. z NaszejKlasy) to jest bardziej wiarygodną osobą od której można kupić coś w giełdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jesli zalogowany jest od pol roku na forum i te zdjecie ma caly czas. Po pewnym czasie juz sie rozpoznaje po fotach mimo ze nie pamietasz kolesia :D

 

Np. Hubert wciaz wprowadza mnie w blad bo zmienil fotke, (poprzednia byla w hawajskiej koszuli?:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj. - z jakich przyczyn kryjesz osobę która potraktowała Cię nieuczciwie?

 

No tak powinienem własciwie od razu podać ze to jest XXX... Zakładając ten temat do dyskusji miałem (nadal mam) nadzieje,że ów XXX przeczyta to i bedzie mu głupio, odważy sie na coś wiecej niż SMS - zadzwoni, powie - "słuchaj przepraszam, żle wyszło" - nie chodzi tu bynajmniej o 48zł które jest mi winien tylko o normalny odruch który powinien w ludziach siedziec. Mój błąd, że zdecydowałem sie na zakup przez internet - mam pod nosem dwa dobrze wyposażone sklepy, zawsze moge coś ponegocjowac i w przypadku podobnych serw(HXT -900) to naprawde nie miało sensu kupowanie ich u pana XXX. Efekt mojego posta jest taki, że gostek nawet sie nie zalogował ponownie (po wymianie sms-ów), bo moje 3 wiadomości PW tkwią w dziale " do wysłania"...Będe jeszcze cierpliwy (podobno to cecha modelarska :wink: ) i poczekam do wtorku na przelew (zwrot), lub dosłanie 3 brakujących serw, jeżeli nic z tego nie wyniknie - wtedy napisze kt to jest, choć wydaje mi sie że ta osoba ma dwa nicki na tym forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po co w ogóle ten temat skoro nie wiadomo KTO zrobił przekręt (mały bo mały ale zawsze przekręt). Kupuj z głową na giełdzie, nie od dziś wiadomo że kupując taniej od nieznajomej osoby ryzyko zawsze jest większe niż kupując drożej w sklepie (choć z zakupami w sklepach też różnie bywa). Jaki więc sens tego tematu? Jak na razie chyba żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki więc sens tego tematu? Jak na razie chyba żaden.

 

Żaden sens, ale cierpliwosci kolo sie nie oddzywa, wiec jeżeli do wtorku nic nie zrobi dowiesz sie (i pozostali) kto to taki...

Ja nie rozumiem po co go kryć, tu jest świetne rozwiązanie :twisted: : http://pfmrc.eu/profile.php?mode=viewprofile&u=45 (podpis)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.