Skocz do zawartości

Problem z zasięgiem


Janusz P.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ostatnio przy próbie zasięgu w OPTIC 6 przy zamkniętej antenie oddaliłem się od modelu 1,5-2m. i serwa dostały szału, poprzednio latałem dużo a nawet bardzo dużo bez takowej kontroli zresztą pół roku wcześniej sprawdzałem i odchodziłem do 18m. Teraz jednak przypadkowo po braku kontaktu ze strony modułu poprawiłem styki i działa jak trzeba tyle że brak zasięgu przy zamkniętej antenie mnie przeraża. Być może było tak samo kilka miesięcy temu a ja niczego się nie spodziewając latałem i to nawet bardzo daleko. Teraz jednak bez 100% pewności nawet nie odpalam, nie wiem moze to jakaś drobnostka, ale wolę nie ryzykować. Czekam na jakiś sugestie, które pomogą mi rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją piewrwszą probę zasięgu na złożonej antenie( tylko jeden element wyciągnięty by nie uszkodzić modułu) przeprowadziłem na płycie garaży piętrowych - wyszło ok 20m. Jednak kostrukcja beto + stal, a do tego linia kolejowa za płotem zdecydownie zxafałszowała wynik. zresztą nie było to mi potrzebne bo modelem i tak już latałem na wysokości 1180m. Drugą próbę przeprawadziłem z 3-4 tyg temu. Tym razem już na lotnisku. Odszedłem dobre 100m poniewaz nic niepokojącego nie działo się koledzy zawezwali do powrotu. Tak więc wyszło ponad 100m na wysuniętym tylko jednym elemencie. :arrow: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz P - Jaki masz odbiornik? W takich sytuacjach do odbiornika podpinam tylko jedno serwo (pozostałe odłączam) i test zasięgu raz jeszcze. Mierzę odległość i podpinam następne. Kolejno przyłączane elementy z testowaniem zasięgu dają mi pogląd gdzie może tkwić problem. Na swoim Opticu6 i odbiorniku Corona latałem ostatnio na wysokość 1100m i odległość 1000m bez większych problemów. Test zasięgu wyglądał tak, że po 50-80 metrach było ok - nie szedłem dalej.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odbiornik mam Hitec 8 kanałów podw. przemiana mam ich zresztą kilka i nic złego nie mogę powiedzieć jeden latał nawet w benzynie na początku dopóki nie kupiłem lepszego radia. Dziś mam trochę czasu więc spróbuję na następnych odbiornikach i zobaczę co będzie.

 

No i popróbowałem mając nadzieję że to z odbiornikiem coś się porobiło ale niestety to wina nadajnika :cry: (na pozostałych odbiornikach to samo się dzieje) trzeba będzie gdzieś nadajnik zawieżć do naprawy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.