Jump to content

Rosyjskie ogniwo?


eoker

Recommended Posts

Posted

A więc znalezlismy sporo takich ogniw w pracowni. Są nowe jeszcze nie napełniane i tu rodzi sie problem bo nie jesteśmy pewni co do nich wlać. Może ktoś z was miał z nimi styczność i pomoże w potrzebie?

dsc01444v.th.jpg

dsc01446l.th.jpg

Posted

Jako żywo akumulator srebrowo -cynkowy .

Elektrolitem był roztwór wodorotlenku potasu. teoretycznie miały wytrzymywać rok od pierwszego zalania elektrolitem i potem nadawały się już tylko na śmietnik

Mało który jednak wytrzymywał pół roku . Nie dawały wiele prądu ledwo kilka amper.

Teraz mają wartość kolekcjonerską przy dzisiejszym stanie techniki.

 

Ogniwa te były zawsze dostarczane suche i tak mogą być składowane przez lata ale bardziej należy traktować je jak ładowalną baterię niż akumulator . Bardzo mała liczba cykli .

Jeśli się nie mylę to ładowanie trwało całą dobę albo i dłużej

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.