Skocz do zawartości

Stereo vision


Abrax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów.

Jestem młody. Staźem modelarskim oczywiscie :) i zaczynam przygodę dopiero. Próbuję znaleźć odpowiednią platformę i uzupełnić ją w/g wiedzy, którą na forum dzięki wam mogę przeczytać.

 

Czy zbyt wilekim futurystycznym wyzwaniem byłoby umieszczenie dwóch kamer np. na skrzydłach, zmiksowania dwóch torów wizji z odpowiednim przesunięciem i wysłanie tego jednym torem do odbiornika ? Następnie w goglach załoźyć odpowiednie przesłony (chyba czerwoną i niebieską) i cieszyć się z głebi obrazu.

Taki mniej więcej projekt znalazłem tutaj

http://diydrones.com/profiles/blogs/computer-vision-application

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze jest mozliwe. I tak się robi. Można to zrobić, jak piszesz metodą anaglifów (obrazy czerwony i niebieski nałożone na siebie w wyświetlaczu), ale będziesz miał obraz jedynie monochromatyczny, lub jeszcze lepiej przeobić system wyświetlania na dwa oddzielne tory. Lewa kamera-obraz przesyłany tylko do lewego oka, prawa-tylko do prawego (w googlach podwójnych). Obraz wynikowy, oczywiście kolorowy. W taki sposób działa patrzenie przez lornetkę, silny efekt stereoskopowy. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było by idealne. Ale czy waga dodatkowego nadajnika i być może akumulatora zmieściła by się do ES albo EG ? To już chyba inna platforma. Stacja bazowa i gogle - tu też zaczyna się robić skomplikowanie. Swoją drogą ciekawe czy ktoś już zrobił i "opublikował" w sieci takie filmy FPV stereo vision. Oczywiście te "niebiesko czerwone ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Swoją drogą ciekawe czy ktoś już zrobił i "opublikował" w sieci takie filmy FPV stereo vision...

 

Tak zwany film "zezowy" ale glebie widac ladnie .

 

Tylko jak to obejżeć bez specjalnych gogli ? :)

Ciekawe, jak wyglądał by film z 1000 m nad ziemią.

 

W sieci znalazłem kilka nadajników/odbiorników obsługujących do 4ech torów video jednocześnie. Po podłączeniu odbiornika do gogli - osobno każdy kanał do osobnej matrycy - otrzymujemy piękny trójwymiarowy obraz. Tak to w teorii... Przelot z takim sprzętem przez chmurę lub nisko ponad drzewami musi pozostawić niezatarte wrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko jak to obejżeć bez specjalnych gogli ? :)

...

 

Tego , nie oglada sie w googlach - poprostu robisz zeza tak ze masz jakby trzy obrazy - ten w srodku jest trojwymiarowy - nie przesadzac z czasem takiego ogladania bo jeszcze zez zostanie :) .

 

Co do wrazen , to niskie loty ze zwykla "monofoniczna" kamerka tez zostawiaja niezatarte wrazenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko jak to obejżeć bez specjalnych gogli ? :)

...

 

Tego , nie oglada sie w googlach - poprostu robisz zeza tak ze masz jakby trzy obrazy - ten w srodku jest trojwymiarowy - nie przesadzac z czasem takiego ogladania bo jeszcze zez zostanie :) .

 

Co do wrazen , to niskie loty ze zwykla "monofoniczna" kamerka tez zostawiaja niezatarte wrazenia .

 

Ju widzę spojrzenie mojej lepszej połowy kiedy przyklejony nosem do monitora robię zeza...

A powaźnie to mam nadzieję dołączyć wkrótce do pilotow FPV. Ale spokojnie, małymi kroczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.