Skocz do zawartości

wymiana anten w AR6100


Czaro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam z tym odbiornikiem Spektruma AR6100 sporo kłopotów :/ Sztywne, krótkie antenki mocowane bezpośrednio do płytki odbiornika co chwile mi się zaginają i łamią. Głównie podczas wkładania go do wąskich kadłubów szybowca DLG. Już kilka razy antenka się urwała (kilka mm od punku lutowania w płytce) i oczywiście lutowałem je z powrotem. Wiem, że nie powinienem, ale cóż zrobić? Nowego nie kupię, bo nie ;) Więc latałem tak długo, parę razy spadałem, aż zdecydowałem, że odbirniczek będzie latał wyłącznie w modelu ESA. Tyle, że dziś znowu się wyłączył w locie i nawet ESY mi się szkoda zrobiło. Zacząłem się przyglądać tym "drucikom" i zauważyłem, że jednen ma 32mm, a drugi 26mm licząc od mocowania w płytce.

Czy możecie podać ile taka antenka ma długości w stanie nienaruszonym? Może można wlutować w miejsce oryginalnych przewodów jakiś zamiennik wyciągnięty z kabla myszy, albo sieciówki?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi i pomoc

 

(zdjęć nie umieszczam celowo, bo aż wstyd, że taki zaniedbany ten odbiornik)

 

edit: znalazłem odpowiedź w temacie "kto lata na 2,4". Rano szukanie na forum jest bardziej skuteczne niż o 3. w nocy :)

Czyli: srebrzanka, lub drucik z miedzi, lub żyłka wyciągnięta z kabla BNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.