Skocz do zawartości

REX 5 MPD + MX-12 - PYTANIE ??


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Nadajnik MX-12 + kilka odbiorniczków..

Pośród tych odbiorniczków znalazł się JETI REX 5 MPD.

Pytanie dotyczy konfiguracji jednego z drugim by uzyskać efekt lotek na dwóch różnych kanałach ( serwach ) a nie na jednym kabelku Y.

 

Po podłaczeniu:

1. regulator

2. lotka 1

3. ster w

4. ster k

5. lotka 2

 

działa tylko jedna lotka... za diabła nie mogę dojść do tego jak na tym odbiorniku uzyskać efekt klap. Na odbiornikach 7 kanałowych sprawa jest prosta - na 6 pinie działa 2 lotka a tu nic...

 

poproszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odbiornik jest dobry, jak wszystkie Jeti, mamy z Motylastym takie w Totach. I jak wszystkie Jeti "w koszulce" - a może i inne konstrukcje, jest wrażliwy na dzwony.

Chodzi o to, że płytka jest trawiona w jednej części, po czym frezowana i składana w kostkę. Te "zawiasy" z miedzi po kraksie bywa, że pękają.

Ale można je łatwo reanimować - rozciąć koszulkę, rozłożyć, polutować złącza między płytkami i wio. Można nawet "na płask" :)

http://www.webx.dk/rc/RX-measurements/Jeti-Rex5plus/rex5plus.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych niepokojących zjawisk. Motylasty też nic nie wspominał.

A skąd te "bardzo złe" opinie, jeśli można wiedzieć ?

 

Co do reanimacji - myslę, że chyba jednak polutowałbym Jetiego do jakiegoś deproniaka, zamiast wykładać kolejna stówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Nie chodzi ogólnie o REXy, bo 7 jest bardzo OK, ale złą opinię usłyszałem właśnie o 5.

 

A skąd te "bardzo złe" opinie, jeśli można wiedzieć ?

Być może przesadziłem z liczbą mnogą - słyszałem kategoryczną opinię od osoby, która jest dla mnie pewnym autorytetem. Wsadzę go jednak do EGP i potestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tak:

Włączasz w MX-12 mikser klap, następnie wybierasz dowolny mikser i miksujesz GEAR to Flap (jak dobrze pamiętam, albo odwrotnie) i powinno działać. :wink:

 

lotki zadziałały - lecz klapy już niechcą .. chyba kupię 7 kanałów i będzie spokój..

 

apropos - jeżeli chodzi o rexa-5 odbiornik- jest zajefajny- jak narazie odbył z 30 lotów i najmniejszego problemu z funkcjonowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.