Skocz do zawartości

Modyfikacja profilu


Marioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum i zwracam się z prośba o małą podpowiedź. Potrzebuję zmodyfikować profil - wydłużyć jego tył, bez zmiany przodu i grubości całego profilu. Próbowałem to zrobić w kilku programach (Profili 2 i Compufoil), ale bez rezultatu (może po prostu nie potrafię odszukać funkcji). Program Compufoil posiada funkcję wydłużenia przodu bez zmiany tyłu, ale ja potrzebuję na odwrót.

 

Może ktoś miał podobny problem i mógłby jakoś pomóc?

Będę wdzięczny za każde wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Profili zrobisz. Wybierz profil i jego cięciwę (długość) a następnie zmniejsz % grubości. Mam nadzieję, że wiesz iż nire można bezkarnie modyfikować profili. Zawsze się coś zmieni w jego charakterystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Profili zrobisz. Wybierz profil i jego cięciwę (długość) a następnie zmniejsz % grubości. Mam nadzieję, że wiesz iż nire można bezkarnie modyfikować profili. Zawsze się coś zmieni w jego charakterystyce.

 

To nic nie da. Zmiana cięciwy spowoduje zmianę kształtu całego profilu a jego późniejsze spłaszczenie nie przywróci pierwotnego kształtu przedniej części (bo ona też się wydłuży).

 

Mareq - coś takiego można zrobić chyba w xfoilu, albo po prostu graficznie np w Corelu.

Powiedz co to za profil, do czego ma być, (zastosowanie modelarskie - amatorskie, czy wyczynowe), czy chcesz go potem gdzieś liczyć, czy potrzebujesz tylko do wstawienia do projektu i zrobienia modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o płat do odrzutowca F-100D, a dokładnie o część przykadłubową z klapami. Można łatwo porównać z płatem wersji F-100C gdzie wszystko jest "normalnie", a w wersji "D" jest mała modyfikacja.

A jeśli chodzi o model to rdzeń płata będzie styropianowy pokryty balsą, kadłub z depronowy pokryty żywicą z tkaniną, profil jeszcze do końca nie wybrany. Napęd elektryczny turbinką 64mm.

 

P.S. Dziękuję za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioo - jeżeli jeszcze sobie nie poradziłeś to mogę Ci pomóc.

Skoro to nie będzie wyczynowy profil tylko tzw Co Ręka Dała to prześlij mi rysunek profilu i informację skąd dokąd ma być zmodyfikowany. Przerobię Ci go w Corelu i odeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.