Skocz do zawartości

Wyposażenie do Zefirka


Kolar

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... Tylko nie chcę tak, że zrobię Zefirka, trochę polatam, i gdy zbuduję nowy model to będę musiał kupić nowy silnik i regulator :(

 

Wiem że to jest trochę na wyrost ale moje fundusze są baaardzo ograniczone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zefirek jest bardzo podatny na modyfikacje. Jeżeli znudzi ci się podstawowa konfiguracja, wystarczy mu dorobić drugie skrzydło z lotkami bez wzniosu, trzecie z klapami i lotkami bez wzniosu, czwarte wydłużone z uszami uniesionymi i masz do tego samego wyposażenia, cztery samoloty, na tym samym kadłubie o różnym sposobie sterowania i charakterze.

Nie musisz od razu budować wielkiej makiety po pięciu lotach Zefirkiem. To właśnie jedna z wielkich zalet tego modelu. Poza tym, nim się nauczysz dobrze latać Zefirkiem, to pewnie zbudujesz ich ze trzy od podstaw, w miarę jak się będą psuły od łapania kretów :mrgreen:

 

Mniejszy silnik - mniejszy pakiet.

Zawsze też lepiej kupić dwa mniejsze pakiety, niż jeden wielki. Możesz je wymieniać, a w razie jakiejś awarii, masz rezerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma go chyba na hobbycity.com. A zamawiam z tego sklepu więc byłoby dobrze żebym silnik też tam kupił.

 

Powtarzam pytanie zadane wcześniej:

 

Czy ten silnik Turnigy jest dokładnie taki sam w osiągach jak ten?

 

Naprawdę ciężko mi się zdecydować :P Jeśli nie będę wiedział, który silnik kupić, to biorę ten zestaw za 20$ TP2409-18T + BEC 25A + Propeller ;)

 

EDIT:

 

Ok, kupiłem to co potrzebuję. Nie chce mi sie pisać wszystkiego po kolei, dlatego wkleję screen'a:

 

hobbycity.jpg

 

 

Brakuje czegoś do "ulotnienia" modelu?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Chciałbym się pochwalić moim Zefirkiem:)

 

Gotowy do lotu: 420g

 

Zdjęcia w locie nie zdążyłem zrobić, pewnie domyślacie się dlaczego, jestem w trakcie budowania nowego kadłuba:P Muszę też kupić nowy wał do silnika. W sumie polatałem 2 minuty i zrobiłem jakieś 5 kretów w tym 3 poważniejsze (a w tych trzech to masakrowanie go patykami na 20-metrowym drzewie - odzyskany:]), straty to skrzywiony wał i pęknięte jedno śmigło, i oczywiście rozwalony cały kadłub. Na szczęście skrzydła są całe i zdrowe:)

 

A wszystko przez to, że gdy dawałem troszkę więcej gazu, samolot od razu zadzierał do góry:( Przy następnym kadłubie poprawię skłon silnika. (wystarczy jeszcze jedna podkładka pod śrubkę? czy jak mam to zrobić?)

 

Oto mój Zefir przed pierwszym lotem:

 

4b93b88bccfaf444.jpg

 

1c417c2ac2c6c9e3.jpg

 

6490390fd958a197.jpg

 

3b2ebad85c6b7187.jpg

 

Może być jak na pierwszy model?

 

Dziękuję wszystkim w tym temacie za pomoc:) Dałem Wam nagrody:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.