Skocz do zawartości

Air Parcel - HobbyCity


fullrespect

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

nawiązując do tematu o zakupach w chinach, prosiłbym o informację odnośnie przesyłki Air Parcel.

 

Zamierzam zrobić zakupy i paczka wychodzi mi niecałe 2 KG, niestety EMS jest tak drogi ze skutecznie mnie odstrasza.

 

Pytanie takie: czy air parcel rzucają pod drzwi i zostawiają paczkę na pastwę losu czy też dostarczają do ręki?

 

z góry dziękuje za wszelkie informacje i wasze potyczki z tą opcją transportu związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zamawiałem korzystając z tej opcji.Paczka ważyła niecałe 1,5 kg, poczekałem kilka dni i pewnego dnia koło godziny 10:00 usłyszałem dzwonek do drzwi.Otworzyłem i z niesamowitym rogalem na twarzy odebrałem paczke,od listonosza :D . Niestety nie wiem co stałoby sie z paczką,gdyby nikogo nie było wtedy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w historii miałem 5 paczek z HC nierejestrowanych.

To te najtańsze przesyłki, gdzie nie ma w nazwie Registered.

Wszystkie doszły, bo mam dobrego listonosza i dużą skrzynkę :]

Jest to traktowane jak zwykły list i nie ma żadnego podpisywania.

Od pewnego czasu wszystko pakują w kartony i listonosz nie wie co z tym zrobić, nie ma awizowania, do skrzynki nie wchodzi... trzeba dopłacić $$$ i tyle.

 

Edit:

Zerknąłem na Postage Table i zorientowałem się, że cały mój powyższy wywód jest do :ass: bo pytanie dotyczy Air Parcel, a ja opisuję przypadki Air Mail.

Te pierwsze są zawsze rejestrowane, a te drugie o ile są odpowiednio lekkie to mamy wybór: taniej nierejestrowane, odrobinkę drożej rejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bierz Air Parcel, albo Registered mail przy odpowiednio lekkich przesyłkach.

 

Air Parcel traktują dobrze - AirParcel to odpowiednik paczki pocztowej Poczty Polskiej, jako przesyłka rejestrowana wymaga Twojego podpisu przy odbiorze i jest normalnie awizowana przez listonosza. Na 8 zamówień AirParcel z HC raz zdarzyło mi się, żeby paczka przyszła pokiereszowana - wtedy celnicy zaglądali do środka, karton był cały zamoknięty, a pani na poczcie oburzona że w ogóle zwracam jej uwagę na stan paczki. Poza tym jednym przypadkiem zawsze paczusia w idealnym stanie. Ponadto dodam, że tylko 2 x odebrałem paczę od razu od listonosza - zawsze zostawiał awizo gdy nikogo nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Coś mi się wydaje, że niektórzy za bardzo demonizują nieznane :) heheh

Tak, listonosze skaczą po paczkach, wrzucają przez komin, przejeżdżają samochodami itp ;)

Zachowujecie się tak, jak by wszyscy tylko czekali na to, by dobrać się do Waszej paczki :) hehehe

 

Już kilkanaście razy dostawałem tą drogą paczkę z HobbyCity.

Ani razu nie była bodaj draśnięta.

Kilka razy zostawiana była u sąsiadów (bo tak prosiłem), kilka razy było awizo.

 

Bierz spokojnie i się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Coś mi się wydaje, że niektórzy za bardzo demonizują nieznane :) heheh

Tak, listonosze skaczą po paczkach, wrzucają przez komin, przejeżdżają samochodami itp ;)

Zachowujecie się tak, jak by wszyscy tylko czekali na to, by dobrać się do Waszej paczki :) hehehe

 

Od kilku lat z paczkami jest lepiej, może mniej trzepią celnicy, może trudniej o pracę :?

A wiadomo, że co raz zostało włożone za granicą i zabezpieczone, drugi raz raczej trudno niecierpliwemu rodakowi spakować porządnie :lol:

Zobacz zdjęcie mojej paczuszki, która doszła po takim czasie, że wysyłany z tego samego sklepu KIT SE5a już latał.

A w jakim stanie, to są zdjęcia http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=411&highlight=paczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert,

 

Ok, zdarza się (też mi kiedyś zmasakrowali paczkę - tyle, że krajową), ale nie jest to ruletka jak wynika z niektórych postów :)

O to mi chodziło.

Wychodząc z domu tez można się połamać, a nikt tegoż wychodzenia nie demonizuje i nie pyta "czy można wyjść z domu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.