Skocz do zawartości

Funtana Mini z depronu - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
co to za śmigła, takie żółte ? Jakieś nowe GWS'y ?

 

Śmigła kupowałem u p. Mirka. Poza kolorem praktycznie nie różnią się niczym od GWS'ów.

 

http://abcrc.pl/p/79/976/smiglo-nulon-ep-1047-10x4-7-slow-flyer-pozostali-producenci-smigla-i-akcesoria.html

 

 

PS. Dzięki za życzenia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Trzeba odświeżyć ten temat :D

 

Swoją drogą, kiedyś więcej się pisało na forum. A teraz ?

 

 

gdzieś na początku roku zacząłem robić funtane. Nie wiele zrobiłem. Z tego co pamiętam stateczniki i kadłub w połowie.

 

 

Chcę zrobić model na bez stresowe polatanie przed blokiem.

 

Funtany mi się bardzo podobają, a szczególnie takie malowanie:

 

funtana4.jpg

 

Okleję model taśmami pakowymi.

 

Kadłub jest z depronu 3mm. Skrzydło wytnę ze styro profil pewnie coś z rodziny NACA.

 

Wyposażenie jakie chce wsadzić (dodam że potrzebuje wielkiego nadmiaru mocy :twisted: )

 

Silnik 1200g ciągu :D :

http://abc-rc.pl/p/118/2097/-silnik-emax-bl2220-10-kv930-302w-silniki-bezszczotkowe-silniki-elektryczne.html

 

Regulator jakiś prosty 30a

 

Serwa jakieś 9g

 

pakiet 900mah 3s kingmax i rhino 1050 mah 3s.

 

Postępy - niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Budowę modelu zaczynam kompletnie od końca.

A to wszystko z braku czasu...

 

Zamówiłem pare rzeczy w abc-rc do funtany. Na skrzydle będzie jedno serwo. Silnik jednak lżejszy o ciągu 900g.Myślę że model będzie warzył kolo 400-500 więc zapas mocy powinien być.

 

Moje zamówienie:

 

nowyobrazmapybitoweju.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,ja też będę przymierzał się do budowy tej funtany,więc mam pare pytań,zwłaszcza ,że nigdy nie miałem modelu do 'fikołkowego' latania , o profilu deski :)

 

Mam już u siebie modelik,a wlasciwie częsci do jego złożenia ,od Osy.Całość składa się z bialego depronu 6mm ,oraz różni sie od Waszych funtan tym,że skrzydło ,to jedna warstwa depronu 6 mm,z wklejoną rurką węglową fi 6mm

 

A więc mam kilka pytań ,bo nie za bardzo się orientuję ,jak powinno wyjść z wagą ,oraz moca silnika ,aby dobrze latał,bo ja do tej pory to tylko trenerki,szybowce no i aero speed 400 :)

 

A więc modelu nie planuję oklejać narazie ,więc nie powinien wyjść ciężko.

Jako silnik ,mam e-max cf 2822 ,oraz 3 serwa jakies 9g.

1 na lotki i 2 na stery

I tutaj własnie mam do Was pytanie ,jaki pakiet dał by mi możliwość zabawy tym modelem,na tym silniku ?Najlepiej,jak by to był 2s ,bo mam uszkodzona ladowarke i łąduję narazie taką starą do 2s tylko.

Mój pakiet ,jaki mam narazie ,to turnigy 2s 1800 mah,ale wiem,że raczej będzie za cięzki,co myślicie ,aby kupić sobie np jeszcze 2 pakiety 900 mah ?latało by to jako z tą wagą ?Podam tylko,że o ile się nie mylę ,to gotowe elementy z depronu ważą ok 90-100 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś tam się ruszyło. Widać jakie skrzydło będzie wielkie. Znaczną jego część zajmuje to funtatnowo-katanowy trójkąt przy kadłubie. Może w przyszłym tygodniu będą nowe foty.Kadłub jeszcze nie szlifowany.

 

zdjcie0443j.jpg

 

zdjcie0444r.jpg

 

Na całość pójdzie taśma pakowa, albo malowanie-zobaczę jaka waga pustego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, coś mi się wydaje że kompletny płat będziesz musiał zrobić z 5 części : po dwie na połówki i jeden na centropłat. W razie potrzeby moge Ci to wyrysować w CAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Zrobiłem mocowanie:

-klapki na magnesy

-Wyciołąłem miejsce na serwa SK i SW

-Wyciąłem statecznik pionowy (i wkleiłem), i ster kierunku,

-Wyciąłem już bardziej na szybko statecznik poziomy i wkleiłem pręt węglowy, Statecznik poziomy jeszcze nie oklejony

 

zdjcie0458m.jpg

 

zdjcie0459f.jpg

 

zdjcie0460g.jpg

 

zdjcie0461b.jpg

 

Statecznik poziomy włożony tylko do zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.