Skocz do zawartości

Funtana Mini z depronu - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
i jak dalesze prace z budowa?

przyszła ostatnia paczuszka z pakiecikami 8) , więc i są jako takie postępy. Fotki wrzuce jak zrobie pełne wyposażenie RC. Dzisiaj wkleiłem silnik (kąt skłonu i wykłonu zrobiłem tylko nie wiem czy dobrze :oops: ). Mam jednek pare pytań jeszcze:

1. kabelki wychodzące z hxt 900 mają kolory: żółty czerwony brązowy - które oznacza sygnał, plus, minus?

2. z regulatora Mag8 wychodzą takie same przewody (kolory) czy są takie same jak hxt900? (sygnał i te inne mają takie same kolory)?

3. jak mogę zamocować serwa (wkrętami do depronu?)

4. pakiet lepiej w tym modelu postawić pod skrzydłem czy na skrzydle (żeby płynnie regulować SC)?

5. jak rozumiem to biały kabelek z regulatora to masa do silnika?

 

teraz tylko zamówie z polskiego sklepu kwarce, ładowarke, włącznik i oczywiście śmigło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tak

3.Serwa w moim przypadku jak i innych mocuje na pólkach do serw , w kadłub wklejam kawałek depronu w którym robie prostokątne dzióry na serwa.

4.To zależy jak Ci wyszedł model(równowaga), oraz w którym miejscu masz SC.

Ja daje lekko przed skrzydłami .

5.Nie ma czegoś takiego jak masa do silnika , z regulatora idą 3 fazy do silnika. Kable podpinasz jak Ci pasuje, w przypadku nieprawidłowych obrotów przemieniasz 2 kable i powinno byc OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak Ci wyszedł model(równowaga), oraz w którym miejscu masz SC

a jak go wyliczyć?

Nie ma czegoś takiego jak masa do silnika , z regulatora idą 3 fazy do silnika. Kable podpinasz jak Ci pasuje, w przypadku nieprawidłowych obrotów przemieniasz 2 kable i powinno byc OK

a gdy podłącze środkowy do np. lewego od silnika to sie nie spali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop:

 

Często widzę jak ktoś tłumaczy nie najlepszej jakości zdjęcie: "sory, ale trochę poruszone", "takie światło było", "sory, ale ostrość na podłodze zamiast na modelu". Zlitujcie się! Co to za problem powtórzyć ujęcie! Jak chcecie coś pokazać ludziom, to niech to nie będzie jakaś lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pianka jest obustronnie gładka ??? Gdzie się w nią zaopatrywałeś ??

 

 

Tak :) (depron do testów od Lada_g)

 

 

Coś dzisiaj "polepiłem" .Pozostaje wyszlifować skrzydła, "wkleić" lotki ,wyposarzenie i w górę ;) a tak wygląda na dzien dzisiejszy, skrzydła jeszcze nie wklejone :)

 

lis92i4ngjmotxgbg3p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim samolocie włożyłem już prawie całą elektronikę (fotek nie zamieszczam, zamieszcze gdy będzie cały 8) ). Jeszcze tylko kwarce, śmigło......tu się nasuwa moje pytanie: mam silnik emax fc 28-22, który ma wał 3mm. Kupiłem do tego propsavery również z HK na 3mm i zmierzyłem w nim wał tam gdzie sie smigło nakłada i miał 4mm. Czy takie śmigło wejdzie na propsaver lub jakie wejdzie (10:4,7) i jak nie wejdzie to jak na ten wał zamocować śmigło (już bez propsavera)?

http://www.rc4max.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1581&category_id=156&option=com_virtuemart&Itemid=1

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_69_297&products_id=3348

to chyba te same śmigła ale wolałem dać 2, bo w jednym są wymiary.

 

EDIT: Literówka. Osa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.