Skocz do zawartości

Funtana Mini z depronu - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam :)

Temacik ładnie się rozwija a Pan Sławek zwleka :)

No cóż :P

Dziś polatałem trochę ale zauważyłem 1 niepokojącą rzecz a mianowicie:

Jeśli lecę normalnie wszystko jest ok ale jeśli zrobię półbeczkę (model znajduje się na plecach) to strasznie go ciągnie w górę i jak sam sobie wyrówna do normalnego lotu (kabinką do góry ;D) wszystko wraca do normy. SW jest lekko przetrymowany w dół ale nie aż tak aby go ciągnęło tak drastycznie w górę :( Sprawdzałem to na max gazie oraz na średnim i minimalnym - na każdym tak samo :( Aha i sprawdzałem też lot na żyletkę i jeśli model jest na prawym boku (kabinką do mnie) to model zatacza koło (tak jak by mu się oddało wysokość) i też próbuje wyrównać do normalnego lotu :(

I teraz pytanie:

Czy inny kąt zaklinowania statecznika poziomego może mieć na to wpływ?

Dziękuję z góry za pomoc :)

Pozdrawiam

 

P.S: Na plecach gdy odda się wysokość o te kilka mm. trymera jest wtedy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kąty silnika?

 

Nie bardzo rozumiem opis lotu na żyletkę. Jeżeli przechylasz model na bok dajesz kierunek i model skręcana Ciebie lub od Ciebie to nie widzę w tym nic dziwnego. Kontrujesz w locie to sterem wysokości, lub możesz pójść na łatwiznę i zrobić mix do żyletki :wink: Ucz się lepiej lotu z własnym kontrowaniem wysokości.

Chyba, że źle zrozumiałem Twój opis problemu.. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wtedy będzie lipka do akro :/ coś nie wydaje mi się żeby to było przez ŚC.

Hmm Kąty silnika. Silnik jest delikatnie w dół i w prawo a przetrymowany jest żeby jeszcze w dół szedł (a może zwiększyć skłon (?) w dół ale czy to coś da ?

W locie na żyletkę rozumiem że model idzie lekko w którąś ze stron ale nie aż tak no i w dodatku w tą samą stronę jak by był na plecach czyli model ucieka ode mnie ( xD ) a na plecach leci w górę. Zdaje mi się, że coś jest z kątem zaklinowania SW :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatni(e) ladne. Mam pytanie: czym pan maluje? Zrobie cos takiego po sezonie. Bede mial funtane balsa 1,2m lub 1,5m benzyna i 80(?) cm funtane mini :D Moja milosc od pierwszego dotkniecia, wiec pewnie bedzie cala rodzinka XD Pokryje ja srebna folia i pobawie sie aerografem i tu moje pytanie - ile wagi ~ mi dojdzie?

PS. Gorszych planow nigdy nie widzialem i pewnie nie zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje ok 2 cm planow w skrzydle, kartki nakladaja sie do polowy, a inne 1 cm. Jak trafilem na zle plany to moze mi pan wyslac linka do dobrych ? A jak nie to na photo shopie pol godziny sie pobawie i wysle rara aby innym ulatwic zycie.

 

ps. Dziekuje. Nie to co takie chamstwo i czepianie sie o moj wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gold Lizard, trudno się czepiać o Twój wiek< skoro go nie podałeś, no ale teraz już wiadomo że jesteś młoda :mrgreen: I ja muszę się zabrać za tą swoją funtankę :) Sprzęcior jest, tylko posklejać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.