Skocz do zawartości

Funtana Mini z depronu - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Chyba przeceniacie moje siły koledzy.Nie wiem czy uda mi się kupić depron 3mm.Dziś się rozejrzę za tym.W skrzydło mam zamiar wstawić dwie rurki węglowe fi 5mm- mam takie pod ręką.Może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest rozpiętość tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod
W modelarnia.pl na Bitwy Warszawskiej w Warszawie widziałem ok. 20 dużych (1m/1,2 m) arkuszy 3mm depronu białego.

 

Niestety do Wawy mam 180km.Rozejrzę się w Ostrowcu za tym towarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort mam 150 metrów od domu.

Powinien w nim być "Izoflor" 3mm (w Łodzi w Komfortach jest), więc i u Pana powinien być.

 

Nie wiem czy uda mi się kupić depron 3mm.

Chce Pan budować z prawdziwego depronu czy z pokładów pod panele ?

 

 

Ja wykonałem kolejne loty w jednym niemal nie umarłem ze strachu jak przez przypadek, usiłując włączyć odliczanie czasu, wcisnąłem na aparaturze LOCK i silnik nie schodził ani nie szedł na wyższe obroty po ok. 3 min dopiero zauważyłem jego blokadę.

Najbardziej mnie jednak trapi to że jedną część zboża nad którym latam już ścięto, jak zetną drugą nie będzie jak lądować. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zrobię z podkładów pod panele.Ma to być model niskobudżetowy dosłownie do latania za blokiem.Z kataną 112cm przekombinowałem bo miała być małym modelem a wyszła duża :? .A takim deproniakiem polatam wszędzie tym bardziej że ma około 90cm rozpiętości.

 

PS:daj spokój z tym panem (chyba staro wyglądam na tym avatarze, dziwne bo czuję się na 18 lat :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej pomyslec jednak o epp? :)

depron jest ok-ale skoro chcesz latac modelem byle gdzie - to i dziwne ladowania pewnie tez bierzesz pod uwage ;)

szkoda czasu na klejenie i naprawy.. ;)

 

poza tym, przy odrobinie wprawy zmontujesz ją w jedno,dwa popołudnia bez czekania na schnięcie kleju ;)

 

choć z drugiej strony, lubisz "raczyć się" kawałkami powstawania modelu, iwęc takie tempo to w Twoim wypadku chyba żaden argument ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe- na razie nie mam w planach ;)

 

ale samemu wytniesz to skalpelem/nożykiem raz-dwa ;)

 

świrowałem dzisiaj trochę dwupłatkiem: nie dość że zaliczyłem kilka razy krzaki -to jeszcze nieźle mnie zwinęło do... Wisły! :) dobrze że przy brzegu...

gdyby to był depron -pierwsza piątka lecialaby własnie na wieczną wachtę w stronę zachodzącego slońca... hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

Model lata świetnie.

Hariery, beczki itp to dla niego pikuś.

Proponuję wzmocnić skrzydło rurką węglową 2mm bo pręt jest trochę wiotki lecz starcza.

Próbowałem robić zawis ale gdy model leci na lewą stronę to nie daje go rady podnieść bo mam za słabe wychylenie (muszę to poprawić)

Model lata na takim wyposażeniu:

Silnik Hacker Style 20-22L

Regulator Tower Pro Mag 8 25A

4x serwa HXT 900

Pakiet FlightPower 1300mAh 20c

Pakiet 2 Turnigy 800mAh 20-30c

 

Polecam ten model dla osób którzy lubią się zabawić nisko nad ziemią bez obawy o duże szkody :jupi:

 

Panie Sławku jak tam Funtana ;) ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

Model lata świetnie.

Hariery, beczki itp to dla niego pikuś.

Proponuję wzmocnić skrzydło rurką węglową 2mm bo pręt jest trochę wiotki lecz starcza.

Próbowałem robić zawis ale gdy model leci na lewą stronę to nie daje go rady podnieść bo mam za słabe wychylenie (muszę to poprawić)

Model lata na takim wyposażeniu:

Silnik Hacker Style 20-22L

Regulator Tower Pro Mag 8 25A

4x serwa HXT 900

Pakiet FlightPower 1300mAh 20c

Pakiet 2 Turnigy 800mAh 20-30c

 

Polecam ten model dla osób którzy lubią się zabawić nisko nad ziemią bez obawy o duże szkody :jupi:

 

Panie Sławku jak tam Funtana ;) ?

Pozdrawiam.

 

 

To coś dla mnie xD A na jakim śmigle latasz?? 11x4.7?? Można też powiększyć stery troszkę [chciałem to zrobić sobie ale nie mam planów w cad]

 

Panie Sławku depron na ploterze? Wycięcie tego ręcznie to max 1h pracy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sławku depron na ploterze? Wycięcie tego ręcznie to max 1h pracy :]

 

sam napisałeś że będzie perfekcyjnie a wyskakujesz tu z "ręcznie" :mrgreen:

 

Twierdzisz więc Adamie że nie można wyciąć perfekcyjnie używając do wycinania własnych rąk? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wyciąć ręcznie Funtankę , nie ma problemu tylko nie ma u nas depronu 3mm rozsądnej jakości więc kolega mi wytnie wszystko za jednym zamachem.Jak nie da rady wciąć z różnych przyczyn to sam ją wytnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz więc Adamie że nie można wyciąć perfekcyjnie używając do wycinania własnych rąk?
wyciąć ręcznie oczywiście można bardzo dobrze, ale nie perfekcyjnie :D np. nożyk może się przytępić i zadrzeć kawałeczek depronu a to byłoby niedopuszczalne :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.