Skocz do zawartości

Funtana Mini z depronu - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Koledzy myślę, że na gratulacje to trochę za wcześnie. Poczekamy co Sławek z tego zrobi. Jeśli nie dałem gdzieś po drodze "ciała" powinno wyjść niezłe latadełko. Plany powstały od podstaw, te z netu dały mi mniej więcej pogląd jak powinno to wygladać, a do plotera potrzeby jest rysunek wektorowy, sami wiecie w jakiej posatci są te z których budowaliście swoje Funtanki.

Z pierwowzoru pozostał jedynie sposób zbudowania skrzydełka, reszta to już moje mniej lub bardziej udane "dzieło"

 

Dla zainteresowanych zakupem cena tego zestawu będzie oscylowała w okolicach 30 zł plus wysyłka i pudełko. Razem 44,50zł

 

Pozdrawiam Adam OSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś chyba odciąć miejsce na listewki przy SW i nie zabardzo się schodzą ;)

 

Nie.Było wszystko na miare tylko że jedna listewka była trochę za miękka i dałem troche grubszą.Można troszkę przeszlifować ale po co i tak ciesze sie że ładnie wyszedł.Podoba mi sie ta kabina :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekmod, dziś jest piątek, a te wycinanki od Osy tak sobie po prostu leżą w szafie, czy coś dłubiesz w samotności nie pokazując tego światu? :mrgreen:

 

Na tygodniu jestem nieczasowy na modele, jutro coś się ruszy w temacie (tylko w którym hmmm, ultimate, mała katanka czy depron?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że deproniaczek :)

Wczoraj zwiększyłem wychylenia i teraz każde stery mają tak z 60st. wychyłu więc jest nieźle.

Muszę przerobić model tak aby wchodziły 2 różne pakiety bo mam 800mAh ale do silnika Emax 2822 starcza na jakieś 4min a pakiet po locie jest gorący (ma tylko 15C wydajności).

Mam też Flightmaxa 1300mAh 15C więc na tym powinien dłużej powariować.

W dodatku muszę kupić kartę do programowania reglerka TP bo po locie tym 4min na śmigle 10x4,7 silnik parzy (tak samo było z silnikiem Hackera A22-20L) przyczyną tego jest pewnie źle ustawiony Timing a z nadajnika to jest koszmar ;)

Czy przez timing silnik może pobierać więcej prądu ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że nie działam w temacie Funtanki .Dawno nie kleiłem modeli z depronu ale to wdzięczny materiał i praca z nim to wypoczynek :)

dsc0443.jpg

dsc0444g.jpg

dsc0445o.jpg

 

Coś się tam jeszcze przyklei i podszlifuje i chyba będzie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma ale jakoś daję radę.

 

Tylko Sławku uważaj bo z tymi gabarytami modelu to żebyś sobie krzywdy nie zrobił.

Spadnie na Ciebie jakaś część i kłopot gotowy. Mam nadzieję, że chociaz w ubranku i obuwiu odpowiednio przystosowanym pracujesz. Depron to nie balsa....

 

 

P.S. Czy mie się wydaje czy ten kadłub prosto wyszedł bez zwichrzeń.. :shock: jakis taki równy...

I pamiętaj grill z depronu jest niespecjalny... sprawdzałem ale nie jadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub kleiłem przy pomocy prostokątnego profilu ALU ( ale sie przydają takie gadżety to szok) na równej płycie.Jedyne co możesz Adam zrobić to przedłużyć krótsze wypusty na wszystkich elementach w kierunku przodu o 2mm i trzeba pogłębić wszystkie dłuższe wcięcia o 1mm.Tak to składa się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te poprawki mają charakter kosmetyczny ale i bez nich super się składa.Możesz być spokojny, wszystko jest ok.

 

Edit: Zapytam bardziej doświadczonych : jak to jest ze sztywnością skrzydła oraz sztywnością lotek , oraz steru wysokości, czy nie uginają się za bardzo? Mam pewną koncepcję na usztywnienie tych elementów ale nie wiem czy jest sens to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.