Skocz do zawartości

Funtana Mini z depronu - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin pracy w dniu dzisiejszym i również stałem się posiadaczem funtanki , tyle że o rozpiętości 100cm (powiększyłem samo skrzydło i ciekaw jestem czy będzie chciało to ustrojstwo latać)

 

Foto oraz dokładniejszy opis (a pozmieniałem trochę z racji rozpiętości.. :? )postaram się wrzucić jutro po oblocie (o ile na takowy pozwoli pogoda), gdyż nie chciałbym zamieszczać foto modelu który (choć zakładam że nie gdyż nic na to nie wskazuje)

okazałby się nielotem.. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

i 2 paczuszki przyszły, a w nich:

-4serwa hxt 900

-kable Y

-silnik emax (ten co ma 745g ciągu zapomniałem jaki :oops: )

-regiel 18A mag 8

-odbiornik corona 4ch

http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8623&Product_Name=Corona_4Ch_Single_Conv._Rx_35MHz_(without_Crystal)

 

3 paczka z pakietami i innymi rupieciami powinna przyjść niedługo bo wysłana została 19 grudnia

 

takie to wszystko malutkie :o :shock: (zwłaszcza odbiornik bo 1 raz mialem takie podzespoły w ręku. bo to mój 1 model rc 8) )

 

Takie mam małe pytanie a właściwie wątpliwość: czy do tego odbiornika wejdą kwarce e-sky (czy nie bedą za duże?), bo niestety aparatura e-sky :? i kwarce takie same chce raczej dać - te dziurki w coronie są troche mniejsze niż w nadajniku.

powiedzcie proszę czy nadadzą sie te kwarce

 

P.S. fotki samolotu wrzuce może jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym odbiorniku potrzebne są z tego co wiem kwarce mikro.

 

No model nie jest najlepszy do nauki lecz powiem że ja najpierw zbudowałem RWD bez lotek to rozbiłem, zrobiłem shocka z lotkami no i zacząłem w końcu latać :)

(Tylko uwaga ja jestem inny ;) i radzę zacząć od trenerka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiles odbiornik na mikro kwarce

AAAAAA :!: :?

 

jeśli masz pojęcie o lutowaniu to lutownica w rękę i do roboty

:mrgreen: chodzi ci o to, żeby nóżki zwykłego kwarca przez kabelki podłączyć do odbiornika?

 

Ten model nie nadaje się do nauki latania. Popatrz na forum na takie konstrukcje jak Rwd, Toto, Zefirek, zrób takiego i naucz sie latać.

Na symulatorach popylam akrobatami :mrgreen: to może nie będzie tak źle, a poza tym model prawie skończony więc nie opłaca mi się zostawić tego i robić następnego :) .

 

Jak powiedziałem zamieszczam foty samolotu:

na początku zawartość paczek

9c9d51d88408b70bm.jpg e5d424b017a602b4m.jpg

 

teraz sam samolot i wstępne podwozie zamocowane taśmą (żebycie nie myśleli, że tak będzie ono zamocowane 8) )

b70bc5dd2351d773m.jpg47ae05028055cad1m.jpg

6638a2c1d4411785m.jpg832dc9f9e4f7b894m.jpg

3d46adcdcdc37d07m.jpg6c3ddf8ac9e5596dm.jpgb65ace2b94a10409m.jpg

8494ebed789988e3m.jpge6546bfacc958321m.jpgcda1dfbb1b167eebm.jpg

podwozie główne jest zrobione z drutów do szycia :P , a tylne z nie wiem czego :P:P:P (babcia wygrzebała to coś z szuflady, a że było twarde to je sobie wziąłem :jupi: )

 

i lotki:

1c0808322214325bm.jpg

 

w jaki sposób moge zamocować lotki przy skrzydle (próbowałem taśmą, że kleje krawędź szlifowaną listewki przy lotce do krawędzi skrzydła ale odpada, próbowałem też do dołu skrzydła - działało tylko troche krawędź skrzydła odkryta szpeci model :( (chociaż do miss piękności to on nie należy :lol: ) )

 

dzięki za szybkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. Nie widzę dalszej przyszłości takiego mocowania podwozia. Przy mocnijszym lądowaniu odleci od kadłuba.

2.Lotki spróbuj zamontować na zawiasach z dyskietki komputerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzialeczka

 

1. Nie widzę dalszej przyszłości takiego mocowania podwozia. Przy mocnijszym lądowaniu odleci od kadłuba.

 

przecież napisał:

 

 

wstępne podwozie zamocowane taśmą (żebycie nie myśleli, że tak będzie ono zamocowane

A dlaczego nie możesz zrobić zawiasu na taśmie? Powinno to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę dalszej przyszłości takiego mocowania podwozia. Przy mocnijszym lądowaniu odleci od kadłuba.

a gdyby to przykryć drugim kawałkiem balsy, przykleić do kadłuba i jeszcze taśmą naprawczą przymocować ? a jak nie to co byś proponował :?:

Lotki spróbuj zamontować na zawiasach z dyskietki komputerowej.

wielkie dzięki :)

 

EDIT:

jak kręce ten silnik to wydaje mi się, że co chwila "zachacza" o magnes. Czy ma tak być i przy podłączeniu się sam dotrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

JA osbiście podwozie robie tak : wyginam drut w kształt V . w miejscu giencia drutu naklejam i skrecam z dwóch stron sklejka o kształcie prostokątów. Taki "bloczek" wklejam do srodka kadłuba miedzy sciany kadłuba .

wklejam obrazek, nie wiem czy cos on Ci powie.(zdolnosci w pain-cie nie mam);p

http://img43.imageshack.us/i/aaaaaauc.jpg/

 

2. Jeżeli silnik Ci tak ociera na to wygląda że magnes sie odkleił .aaaaaauc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locke napisał/a:

Ten model nie nadaje się do nauki latania. Popatrz na forum na takie konstrukcje jak Rwd, Toto, Zefirek, zrób takiego i naucz sie latać.

 

Na symulatorach popylam akrobatami :mrgreen: to może nie będzie tak źle, a poza tym model prawie skończony więc nie opłaca mi się zostawić tego i robić następnego :) .

 

Symulator to nie rzeczywistość ale nie poddawaj się. Wszyscy mówią, że zaczynać od trenerków ale jeśli się chce i trenuje na symulatorze to można od czego innego zacząć.... Ja zacząłem od spaliniaka Calmato 40 Sport i nie zaliczyłem jeszcze ani jednego kreta a latam już 2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.