Skocz do zawartości

Funtana Mini z depronu - relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Adam, kiedy podeślesz mi te wycinanki?

No no no... Niech Pan się już nie usprawiedliwia.

Prawda taka, że małe skośnookie zastrajkowały bo nic o nich nie "słychać" na forum.

My już wiemy... :)

Dziś polatałem funtanką ale muszę jakoś zaekranować regulator bo kopie po sterach na ok. 40m.

I pytanie kieruję do Pana Sławka:

Cały regulator czy tylko kable ? A może założyć ferryt na kabel idący regulator -> odbiornik ?

Na tym kablu jest taka "kapsułka" czarna chyba tam już jest ferryt ale pewnie made in china zrobiony z plastiku :mrgreen:

 

P.S: A może kabel od reglera sygnałowy zwinąć w "warkocz" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie założyć ferryt na kabel BEC idący z regulatora do odbiornika. Można taki ferryt dostać w sklepach elektronicznych, nie jest to duży wydatek. Potrafi jednak na prawdę wiele zdziałać z kopiącym regulatorem czy serwami... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, kiedy podeślesz mi te wycinanki?
przyśle jak sobie nożyk naostrzy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

No cóż mój nożyk jest zawsze ostry i gorący.... Nie robi poszarpanych krawędzi itp....

Sławek pliki gotowe podaj adres o który prosiłem na GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szybowcu, na odbiorniku leży regulator, a na regulatorze li-pol :P Zakłócenia były straszne i eksperymentalnie owinąłem regiel folią aluminiową dość grubo, o dziwo pomogło, leczy przy moim rozmieszczeniu wyposażenia nie da się uniknąć zakłóceń, na szczęście to motoszybowiec i po wyłączeniu silnika wszystko ucicha :P Z moich doświadczeń wynika, że folia owinięcie folią aluminiową odbiornika bardzo pomogło, sprawdza się to tylko przy zakłóceniach wynikających z bliskiej odległości regulatora od odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekRC: Może pokażesz swoją Funtanę?

Bartek2220: Też możesz zaprezentować model ;)

Sławekmod: Przez ten czas oczekiwania na elementy wyciął by Pan kilka modeli :)

Moja 2 Funtanka jest na ukończeniu :) Nawet ładnie wyszła (o niebo lepiej niż 1sza :) )

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malker, byłem i widziałem przed chwilą te elementy wycięte na ploterze. Żebyś nie wiem jak się starał ładniej nie wytniesz ;] Jakość cięcia jest bardzo dobra, co napewno zapewni komfort montażu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem wrzucę fotki.Adam wykonał rewelacyjną pracę, chylę czoła i dziękuję mu za to jak nie wiem co.Nie wyciąłbym tak tego modelu.Ponad to Adam dopracował te plany w taki sposób że po wycięciu wszystko składa się jak laserowy balsiak.

 

Edit: oto elementy które otrzymałem od Adama.Dla mnie Osa to debeściak :D

 

dsc0434.jpg

dsc0435s.jpg

dsc0436pfx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.