Skocz do zawartości

Aparatura RC do szkutnictwa


dellos

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 50% końca pracy nad jachtem RC klasy J-Class (wreszcie)... Pytanie do szkutników, jakich używacie aparatur RC do szkutnictwa ? Co polecacie co warto mieć, na co zwrócić uwagę i jakie dobre starsze konstrukcje możecie mi polecić do szkutnictwa.

 

Dodam, że nie interesuje mnie budowa innych rodzajów modeli aktualnie, więc bym był wdzięczny za doradzenie czegoś 6-8kanałów pod szkutnicze sprawy. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kiedyś w modele pływające . W modelu jachtu (był to chyba "Polonez") używałem aparatury 4-kanałowej- na taką wtedy mie było stać. Fał grota i foka był podłączony do jednej windy żaglowej. Było to przerobione serwo do pracy ciągłej z zamontowanym bębnem na który nawijały się fały.Póżniej zamontowałem oddzielne windy na fok i grot.Niestety ze wszystkich modeli pływających zostały tylko wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szkutnictwa to jakaś pulpitowa aparatura na 40MHz, ew. skonwertować ją na 2.4. Graupnery serii MC, Futaby/Robbe serii F - jest nawet taka wersja F-14 Navy z lewym podwójnym joystickiem do sterowania 2 kanałami/silnikami jak przepustnicami w motorówce. I dodatkowe moduły multi-prop, do wieloczynnościowych makiet pływających, ale do jachtu to raczej zbędne.

http://www.westbourne-models.com/robbe-f-series-radios-1733-0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.