Skocz do zawartości

GrYfUś


Piotrek_F3J

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja maszynka -Gryfuś :D

rozpietosc 1m

profil sd7037

model robiony z planów p.Andrzeja Kobyłeckiego(na forum nick-jędrek)zamieszczonych w modelarzu(troche pozmieniany :roll: )

 

stateczniki z balsy 2,5mm, kadłub-boki z 3mm a spód 2mm zamierzam calego zalaminowac to zalezy jaki wyjdzie sztywny i jaka bedzie masa...skrzydełka :D - zeberka,keson,spływ,nakładki balsa 1mm , dzwigar -centropłat 5x4 uszy 5x2

 

fotki :D

 

stateczniki obklejone papierem japonskim-widać zalaminowane łączenie stateczników z rurką...

 

c2b0aa25d19e312fmed.jpg

 

widok całego modelu :D

 

5533178afd45df25med.jpg

 

jak wam sie podoba :mrgreen: ?

 

porady mile widziane :D

 

Mamy juz trzy gryfusie na forum czwartego moze patryk u zrobi :D

 

GRYFUSIE SĄ COOL :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Belka ogonowa jest juz wklejona?

 

Bo na zdjęciu lewe szkrzydło motyla :lol: jest niżej niż prawe...

 

 

Zrób coś z tym...

 

 

Pozdro, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale Krzysiek głupoty gadasz...

Laminowanie o wiele wzmocni kadłub , wzrośnie również nieznacznie jego masa , a w przypadku kreta miejsca zalaminowane będą mniej zniszczone

 

Piotrek proponuje nie laminować całego kadłuba tylko jego spód - to powinno wystarczyć przy tak niewielkiej masie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz ściśle wg planów? Ja wprowadziłem tzw. zmiany kosmetyczne :wink: .

 

Mogę wiedziec, któż robi/zrobił trzeciego Gryfusia?

 

mam troche zmian :roll: niewiem czy nie wpłyną one zle na własnosci lotne :?

 

a trzeci gryfuś to pierwszy gryfuś :D czyli model konstruktora pana Andrzeja (jędrek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy laminowaniu kadluba zyskasz tylko wieksza sztywnosc na skrecanie,a jak walniesz glebe to zostanie z niego tyle samo
nieprawda, w moim pierwszym balsowym DLG zalaminowałem kadłub, a co to daje? Przekonałem się o tym gdy wjechałem pionowo w glebę z wysokości jakichś 5 m, nic tylko otrzepać z piachu i w górę :P Gdyby kadłub nie był laminowany to wydaje mi się że tylko do woreczka :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wydaje mi sie ze stateczniki są za małe :? powiększyłem centropłat a zeby powiększyć tez stateczniki dowiedzialem sie po fakcie :(

jak myslicie mam zrobić nowe?(jesli nowe to chyba zrobie klasyki :roll: ) czy mają pozostać te co są? powiem ze mam obklejony na dzień dzisiejszy dól skrzydła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze stateczniki są za małe :? powiększyłem centropłat a zeby powiększyć tez stateczniki dowiedzialem sie po fakcie :(

jak myslicie mam zrobić nowe?(jesli nowe to chyba zrobie klasyki :roll: ) czy mają pozostać te co są? powiem ze mam obklejony na dzień dzisiejszy dól skrzydła :mrgreen:

 

Najlepiej sobie policz (wymiary wpisuj w calach) :mrgreen: :

http://www.charlesriverrc.org/articles/design/SailplaneCalc2005-05-04.xls

Jakbyś coś nie rozumiał z tym arkuszem to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i są fotki :D fotki są jakie są , robione z komórki :)

ogólnie wyszło dobrze 8) mam jeszcze zamiar na kesonie psiknąc szprejem pomaranczowym :lol:

 

fotki:

caly płat - góra

 

Zdjcie007.jpg?t=1175974895

 

caly płat - dół( dziurka sie wczoraj zrobiła :P )

 

 

Zdjcie015.jpg?t=1175974905

 

Zdjcie016.jpg?t=1175974908

 

Zdjcie014.jpg?t=1175974904

 

a za oknem takie chmurki: :D

 

Zdjcie009.jpg?t=1175974898

 

Zdjcie012.jpg?t=1175974900

 

i jak wam sie podoba ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.