Skocz do zawartości

Do jakiej szkoły idziecie/chcieliście iść??


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

Czas najwyższy wybrać szkołę średnią, lecz w ogóle nie wiem, co chciałbym robić. Więc może jakiś zawód, który sobie wybraliście mi styknie. Albo doradźcie mi mi technikum, w którym uczą na zawód: mechanika lotniczy.

Z góry dzięki.

 

Wiem, że trochę nie składniowo to napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2 opcje:

 

ogólniak z profilem mat-fiz i potem idziesz na dobrą polibudę

technikum elektroniczne/mechatroniczne itp, potem też na polibudę ale trudniej Ci będzie

 

jak jesteś zdolniacha to i po technikum sobie z matmą i fizą poradzisz, jak taki średniawy to możesz mieć problemy [a może to tylko u mnie w rejonie taki denny poziom matmy w technikach, o fizie to w ogóle nie ma co wspominać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem technikum, na kierunek awionik lotniczy, mialem jeszcze opcję by pójść na profil mechanik lotniczy. Myślę, że swojej decyzji nie będę żałował ;) Czy może ktoś z naszego forum również poszedł na ten kierunek? Później może Politechnika Rzeszowska na lotnictwo albo szkoła w Dęblinie ;)

Pozdrawiam

PS: To technikum jest w Rzeszowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal B., ma rację - technikum uczy praktyki a praktyka to praktyczne zastosowanie teorii ..

 

temat można by rozwijać z przykładami ale po co każdy sobie wybierze co lubi

 

 

ja poszedł bym do szkoły specjalnej :wink: i teraz spokojnie brał rentę siedział na ławce przed blokiem i wciągał sobie napoje "chłodzące"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie jaki poziom.. ja poszedłem do LO do klasy matematyczno-informatycznej ..

 

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania: matematyka, fizyka i astronomia, informatyka :] mam nadzieję że sobie poradzę, bo zdecydowanie ze wszystkich przedmiotów najlepiej mi z matematyką idzie to tylko takie profile w grę wchodziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie nie wiem. Chyba najlepszym wyjściem będzie pójść do ogólniaka na profil mat-fiz-geografia i później na politechnikę :roll: . utopia, wiesz, że pewien wędkarz zrobił identycznie... i jakoś na biednego nie wygląda: prenumerata "Wędkarstwo: moje hobby", prenumerata WW, wykupione jakieś pozwolenie na jakimś stawie karpiowym, ogólnie bardzo dobry sprzęt i na wyżywienie mu starcza ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technikum ma mniejszy zakres materiału

 

W liceum miałeś Mechanikę, PKM, Technologię, Automatykę? Więc nie bardzo wiem czym się przejawia mniejszy zakres materiału w technikum.

 

tzn źle się wyraziłem, chodziło mi o poziom matmy i fizy, przynajmniej u mnie tak jest, to czego uczą kolegów technikach uznałem za śmieszne. ALE może tylko trafiłem w takie kilka szkół...

 

Kalin, popatrz też matury tej szkoły, nie sądzę by większość rozszerzoną zdawała z dobrym wynikiem?

A może to ja trafiłem do takiego ogólniaka (zresztą w miasteczku wyboru nie miałem :rotfl: ), że 11/11 osób zdających zdaje fizykę rozszerzoną i średnia to ponad 70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.