Skocz do zawartości

aparatura


sushi15

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie "zaraziłem" mojego brata lataniem i pomału kompletujemy to i owo

Jeśli chodzi o aparaturę to musiał to być najtańszy zestaw z powodu bardzo niskiego budżetu, wybór padł na Zebrę "Hiteca"

Ja jak zaczynałem to też chciałem tą Zebrę kupić ale naszczęście @motyl mnie mocno odciągał od tego zakupu i dzisiaj mam Flesha 5

Chwała mu za to !!! mimo że jeszcze niespałciłem długów :D

Teraz mam porównanie co znaczy aparatura bez komputera, i tych wszystkich dodatkowych funkcji

Latać się tym da oczywiście ale pewne ustawienia trzeba robić "sprzętowo" a nie "softowo"

 

Dzisiaj wziąłem brata na kabel aby pouczyć go latać moim RWD i nawet mu nieźle szło ale odczuwał zbyt nerwowy ster wysokości. Ja natomiast miałem u siebie zredukowane wychylenie do 50% i moje latanie było spokojniejsze

 

Dobra rada:

1 Znajdź sobie na forum jedną z doświadczonych osób która będzie twoim Guru i poprostu

zauwaj jej bezgranicznie

2 Następnie poszukajcie 2-3 aparatury "pełnowartościowe" w necie i omówcie między sobą ich zalety i ewentualne wady (wysoka cena)

Wybierzesz jedną z nich i to będzie twoja aparatura

 

Jeżeli rzucasz chasło co kupić, każdy z forumowiczów coś ci zaproponuje i każdy będzie miał rację a ty nadal nie będziesz wiedział co kupić

 

Sam na sobie miałem przykład jak pojechałem z @Motylem na lotnisko gdzie było kilku modelarzy i zaczął się temat moich zakupów co i za ile.

Zaczeli sypać mi propozycje aparatury za 1000 i więcej zł

Że samolot z Depronu to się nie nadaje na zewnątrz tylko na halę

Że ładowarka to tylko Shark10 za 230zł (ja swoją zrobiłem za 10zł)

i parę innych rad modelarzy którzy latają samolotami gdzie jedno serwo kosztuje pewnie tyle co mój cały samolot z aparaturą :)

Olałem to i słuchałem dalej swojego Guru :wink:

Czuje że wyszedłem na tym dobrze a raczej bardzo dobrze

 

 

Trzeba zjeść to kwaśne jabłko którym są podstawowe początkowe koszty modelarstwa RC

lemon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.