Skocz do zawartości

Wymiana OS 46 AX na 4T


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Niedawno oblatałem model TRAVEL AIR z silnikiem OS46 ax. Wszystko jest ok ale zastanawiam się nad wmontowaniem silnika ASP FS61AR. Silnik ten jest słabszy od Os-a ale można zamontować większe sprawniejsze śmigło. Czy mniejsz moc będzie w takim układzie odczuwalna? Napiszcie swoje za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co będzie odczuwalne to miły dżwięk dla ucha. I na tym koniec plusów dodatnich. Następnym zaobserwowanym czynnikiem będzie mniejsze zużycie paliwa - może nieistotne ale zawsze coś. Kolejny plus to o wiele mniej resztek (nie)spaloneg oleju na modelu. dopiero zobaczysz co znaczy czysty model :rotfl: Ja to wszystko przeżyłem gdy w modelu o rozp ponad 160cm i wadze 2,5kg zamieniłem OS 46 LA własnie na ASP FS 61. Jednak co do wielkości śmigła to az takiej różnicy nie było - 12,25' zamieniłem na 13'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.