Skocz do zawartości

witam


baton

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Darek. mieszkam w Łukowe Woj. Lubelskie.

Modelarstwem zajmuje się od roku po bardzo długiej przerwie.

jestem na etapie nauki latania.uczę się latać wilgą 2000.

W moim warsztacie dobiega końca budowa drugiego w mojej historii tartaczka

jest to AVIA B 534 piękny dwupłat jak skończę to wrzucę parę fotek w dziale modele spalinowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Własnie "przeleciałem" twą relację z budowy Avi, zachęciło mnie bo napisałeś , że to kit. Jednak to nie kit tylko własna twórczość na podst planów :mrgreen: Nie mniej wyszło SUPER, aż chciałoby się widzieć model ten nieco większy. Mam kilka drobnych uwag;

do aklejania użyłeś folii pod tytułem "Antique", która jak sie prekonałeś jest bardzo transparentna, ja użyłem jej w moim Nieuporcie 11. Po pomalowaniu efekt znacznie lepszy, no własnie po pomalowaniu. Nie wiem czy to akurat dobre rozwiązanie - czasem folię trzeba naciągnąć, teraz już raczej tego nie zrobisz. Lepszym rozwiązaniem byłoby pokryć Koverall'em i wtedy malowanie. Jakim typem lakieru malowałeś? Specjalnym do tej folii? I wreszcie tak jak koledzy z Twojego forum radzili - im prościej tym lepiej w 2płatowcu. Ja w swoim Nieuporcie by dostać sie np do zbiornika lub serwa gazu muszę odkręcić górne skrzydło - 3 srubki i dwa zastrzały i odkręcić linki w 4 miejscach, potem mogę odkręcić górne profilowanie kadłuba :rotfl: Ale w sumie modeli ładnie ci wyszedł.

A... i jeszcze sprawa podwozia, lepsze byłoby amortyzowane, te na sztywno nie wytrzyma długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.