Skocz do zawartości

Problem odkręcającego się śmigła


tomaszstachon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po raz kolejny pojawił mi się problem z odkręcającym się śmigłem od silnika spalinowego. Dokręcone bardzo mocno nakrętką z podkładką a mimo to śmigło przy odpalaniu silnika potrafi się odkręcić. Nie wiem w czym tkwi problem, natomiast dodam jeszcze że używam plastikowego kołpaka i plastikowego śmigła. Nie wiem czy sama podkładka sprężynująca wystarczy, bo na nakrętkę kontrująca nie ma za bardzo miejsca na gwincie wałka od silnika. Może ktoś zna jakieś dobry sposób na poradzenie sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zalewasz silnik przed odpaleniem, to fajka na swiece i recznie kręc trzymajac mocno smigło, poczujesz kopniecie, przekręc tak pare razy az bedzie mniejsze i nie bedzie wyczuwalnego oporu od zapłonu, wtedy zapal. Mi się odkreca raz na 10 razy, moze i zadziej, ale nie uzywam rozrusznika, tylko do 4T ale tam ma kołki do śmigła i piasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.