Skocz do zawartości

helikopter na urodziny:)


hannah

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

chce chlopakowi na urodziny kupic helikopter:) czytalam troche tematow na forach i dla poczatkujacych polecana jest Lama. a powiedzcie mi, czy taki SYMA S006 ALLOY SHARK nie bedzie dobry? bo wyglada solidnie a i na filmikach sie fajnie prezentuje.

http://www.gimmik.pl/alloy-shark-s006-p-98.html

No i jeszcze bardzo Was prosze, bo jestem totalnie zielona w tym temacie, napiszcie co powinnam wiedziec kupujac helikopter? na co zwracac uwage? tzn jakie sa kryteria, zeby nie kupic drogo, i zeby byl przede wszystkim solidny i w miare dobry. jakis super cool wypas byc nie musi, ale zeby sie nie zepsul po 3 dniach uzywania jak te wszystkie tanie modele...

 

Dziekuje baaardzo za odpowiedzi i pozdrawiam:)

hanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syma to zabawka

Taka zabawkowa zabawka w dosłownym znaczeniu .

Lama jest tylko jedna od e-sky są do niej dostępne części , jest szeroko opisana w internecie . Istnieje możliwość tuningu .

Widziałem Symę w sklepie i nie kupił bym tego - chwilowo są części ale kto wie jak długo ?

Lamę znają na całym świecie - wadą jest jednak już wyższa cena ale procentuje to jakością.

wiele przeczytasz na forum: http://www.epheli.pl/index.php jest tam dział poświęcony tylko tym coaxialom http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewforum&f=42

 

 

żadna z podanych przez Ciebie to nie lama ale marne podróby zaraz dam linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Haniu,

sprawa jest tego typu że jak ma zepsuć to i tak to zrobi- trzeba się z tym liczyć. W lamie itp modelach wszystkie części są stosunkowo delikatne. Plusem jest jednak dostepność części i ich niskie ceny.

Sharka proponowałbym odpuścić. Nie miałem co prawda styczności z tym modelem, jednak słyszałem wiele niepochlebnych recenzji na jego temat.

Wypowiem się na temat modelu, który przy początkach zawsze polecam - lama V3.

Model stosunkowo prosty w nauce "latania" , daje sporo satysfakcji, ba w sezonie zimowym nie jeden do niej wraca. Pisze to z autopsji, bowiem kupiłem ten modelik córci, a i sam czasem brykam udając że ustawiam :wink:

Uważam, że jest to optymalny wybór - stosunek ceny do jakości całkiem przyzwoity, wszystko co potrzebne - w zestawie - razem z pseudo, ale jednak symulatorem - na którym syn powinien potrenować.

tak czy inaczej - brać i szykować parę centów na dodatkowe łopaty, które dosyć szybko ulegają uszkodzeniu.

Powodzenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyczajnie nie chce przeznaczac wiecej pieniedzy niz 200zl. ja wiem ze jak ktos sie zna na rzeczy to odradza 'badziewie', ale sluchajcie, ten helikopterek to nie musi byc cos super. chodzi mi o to zeby ten heli nie zepsul sie po chwili. zeby byl w miare wytrzymaly na upadki, nie musi latac szybko, miec mocnego silnika, czy tez super zwrotnosci. czy taka podrobla Lamy jak na allegro bedzie spelniac te kryteria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrozumieć ze podróba to podróba

i wcale nie znaczy to że 200zł to jest mało pieniędzy !!!

problem w tym że jak rozbije helika co na początku zdarza się często to będą kłopoty.

 

filmy na Y-T z tymi helikami są robione pod klientów i nie latają w nich początkujący !! -przerabiałem identyczny temat w pracy chłopak sie uparł wydał 300zł na symę i dodatki i wywalił kasę w błoto bo się zniechęcił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to powiedzcie mi, dlaczego mam NIE kupowac tych podrob Lamy za 165zl?

po nieudanym lądowaniu, a takich będzie wiele będziesz mogła takową zabawkę wyrzucić do śmieci

powiedzcie, jaka moze byc zdalnie sterowana altenatywa dla helikopterka taka do 200 zl

Będzie problem - najtańsza alternatywa taniego latania, gdzie nie jest to wyrzucony koszt - to właśnie lama :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meteor, podał namiary na taniego oryginała w komplecie jest tez symulator do nauki latania

 

Helikopter to nie auto gdzie można w każdej chwili zatrzymać - chłopak sie pomyli i crash gotowy . Najczęściej łamia sie łopaty wirnika głównego a kto wie jak długo będą czesci do tych syma? pojawiły się niedawno tak jak inne zabawki i pewnie zaraz znikna z rynku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiszcie mi jeszcze na ten moj ostatni post:)

i jeszcze sie spytam co myslicie o uzywanych Lamach v3? bo mozna taniej dostac, tylko nie wiem czy warto...

np:

http://www.allegro.pl/item689792277_helikopter_lama_v3_4_ch_e_sky_zobacz_super_cena.html

 

http://www.allegro.pl/item687889834_mega_wyprzedaz_lama_v3_dodatki.html

 

http://www.allegro.pl/item686399532_lama_v3_gratisy_zapraszam.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to powiedzcie mi, dlaczego mam NIE kupowac tych podrob Lamy za 165zl? :D

 

Bo szkoda pieniędzy. :wink: Tylko 3 kanały, więc nie mogą latać tak jak śmigłowce. 4 kanały to minimum. Brak części zamiennych. Krótka żywotność mechanizmów i elektroniki.

Nudzą się bardzo szybko.

Alternatywa? Samolot, samochód, łódka. Niestety do 200zł, w dzisiejszych czasach raczej prawdziwego modelu RC nie dostaniesz. Sama aparatura nie będąca inną wersją budzika z radiem, kosztuje sporą część tej sumy. Sam nadajnik to ok 80zł, przy najmniej, a jeszcze odbiornik, regulator, serwa i model. Tak ok. 400-500zł za model RC trzeba szykować.

Trochę taniej wychodzi sprowadzenie zza morza.

np. stąd: www.hobbycity.com

Ale trzeba długo czekać.

Generalnie szukasz modelu klasy RTF (latajace) lub RTR (jeżdzące) lub RTS (pływające).

Czyli Ready to Fly/Ride/Swim - gotowy zestaw, zawierajacy wszystko co trzeba do zabawy.

W przypadku samolotów, jeśli lubisz majsterkować (a nie wszystkie panie lubią) możesz pokusić się o zbudowanie własnego modelu z pianki typu Depron. Wystarcza głównie nóż do tapet i klej + odrobina papieru ściernego. Tego typu pianka zalewa sklepy budowlane pod mylącą nazwą "Izolacji pod panele podłogowe" (Izooflor). Ma postać arkuszy twardej pianki o grubościach 3,5,6mm. Na prosty model, dwa arkusze wystarczają. Paczka 10 szt, to koszt ok 30zł. Taki model wychodzi bardzo tanio i można się pokusić o skompletowanie wyposażenia. Ok 140zł na nadajnik i odbiornik w najproszej formie, 40zł silnik, 50zł regulator, 60zł pakiet zasilający (i ładowarka do niego).

Ale to w wyapdku samolotów (lub łódek). Z samochodami lub helikopterami już tak prosto nie jest i trzeba wydać trochę kasy.

Nie mniej witamy w naszym gronie. Mamy nadzieję, że pasja się rozwinie, już i tak ludzie patrzą podejrzliwie, że tu same chłopy (prawie :P). :devil:

 

Możesz też śledzić forum i serwisy aukcyjne w nadziei na upolowanie używanego zestawu. Sporo osób po przesiadce na lepsze modele sprzedaje stare zestawy.

Jeśli zalezy ci na Lamie - to śledź forum www.epheli.pl Tam masz największą chyba sznasę na upolowanie używanego zestawu. Uwaga jednak na "okazję" z Lamą "do naprawy" - niektóre części zamienne są dość drogie.

 

PS - Lama V3 opłaca się jak najbardziej. Jest nawet ciut lepsza od V4, bo ma dłuższe orczyki serw (w V4 są skracane, bo obudowa jest za wąska) i jest nieco zwinniejsza.

Generalnie jest podobnie funkcjonalna jak V4 (ma za to trochę inne wady) i głównie chodzi o gust. Nie każdemu podobają się żarówki na kijku :P

Do Lamy, przed lataniem koniecznie kup Łopaty elastyczne firmy "Xtreme" (białe/niebieskie/żółte) zaosczędzisz dzięki temu naprawdę kupę kochanych pieniążków, które można wydać na co innego. Oryginalne łopaty (czarne) są kruche jak szkło i praktycznie rozsypują się od byle muśnięcia. A tych "muśnięć" będzie na początku sporo... :P Do Lamy V3, trzeba by jeszcze dokupić ogonek elstyczny tej samej firmy, z tych samych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.