Skocz do zawartości

Avro Lancaster


Rekomendowane odpowiedzi

ech... gdyby czas był z gumy - być może było by już na Żarze-a tak... troche wody upłynie nim powietrze zmłucą cztery śmigła powieszone na wspólnym płacie ... :)

 

lanc4.jpg

 

Wyczyny Tomka przy Łosiu i B-25 zainspirowały mnie żeby zawalczyć z czymś większym.

wybór padł na Lancastera

Udało mi sie namówić do współpracy Mirka (Leda-g) - hehehe-specjalnie nie trzeba go było namawiac -tak samo zapalił się do tematu ;)

 

podzieliliśmy z grubsza robotę: ja-płatowiec, Mirecki-wyposażenie i wsparcie przy budowie płatowca.

ostro zastanawialismy sie nad skala 1/12 czy 1/8

padlo jednak na te mniejsza -żeby na poczatek nie przeginać ;)

no cóż... rozpiętość 2,58m

chyba nieźle?! :)

gdyby nie remont w domu i projekt AN temat pewnie szybko posuwałby się do przodu

Niestety -chwilowo małe zastopowanie... :/

ale są już wycięte skrzydła i gondole silników oraz usterzenie

kadłub czeka w kolejce na cięcie :)

potem będzie trochę brudnej roboty przy szlifowaniu i laminowaniu

miałem wstawić trochę zdjęć -ale nie robiłem ich w trakcie cięcia -a teraz w warsztacie jest budowlany sajgon :(

jak się skończy - odkurzę elementy i zrobię ich fotodokumentację

 

Mirek tymczasem ostro walczy z napędem i podwoziem. Przy tej wielkości MUSI się ono chowac! :) A i silniki będą miały co ciągnąć :)

 

mamy też parę innych pomysłów w co jeszce uzbroić nasze bydlątko żeby było "autenetyczne" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiem szczerze, że nasz ma być wykonany trochę bardziej makietowo :)

jak widzę taką maszynę z 2 łopatowymi smigłami to mnie skręca! :))))

 

Do naszego bydlątka wejdzie.. 19 serw! :)

 

W tym tygodniu zanosi się na cięcie kadłuba- chyba że żona mnie wywali z domu ... hihi

 

Trochę przystopowaliśmy na etapie jak rozwiązać połączenie dźwigar/klatka podwozia - żeby było lekkie ale i wystarczająco mocne.

Wagę caości też szacujemy z Mirkiem na jakieś 6-7kg...

ł

Ps jako ciekawostka: byc może L. będzie wył odgłosem czterech prawdziwych silników- jesli uda się zobić to na lekko (problemem są głośniki)...

 

o standardzie jak zrzut bomb nawet nie wspominam... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.