Skocz do zawartości

Prośba o fachową porade! (początkujący)


Adam.P

Rekomendowane odpowiedzi

poza zasięg wzroku nie wylecisz nadajniki maja zasięgi po 1000m i więcej

raz poleciałem na 35Mhz modelem 800m ode mnie ale w połowie drogi stał kumpel z identycznym nadajnikiem i tym samym kwarcem ze stałą łącznością przez komórkę w razie co miał zawrócić model a ja wyłączył bym mój nadajnik

 

jednak model był kropką na horyzoncie

latanie tak daleko to proszenie się o kłopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

DX6i jest reklamowany jako "full range" i tak jak Krzyś napisał - pewnie szybciej stracisz orientację, gdzie model leci, niż zasięg.

Adam.P, jeżeli obracasz się w tym zakresie cen, to zastanów się nad MX-16s na 35MHz. To też bardzo dobre radio, z syntezą, może nawet lepsze niż DX6i, a cena porównywalna.

No i odbiorniki Spektrum 2.4 zaczynają się od 50 euro, odbiorniki 35MHz kupisz już za 30 (chociażby Jeti).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odbiorniki Spektrum 2.4 zaczynają się od 50 euro, odbiorniki 35MHz kupisz już za 30 (chociażby Jeti).

 

20$ za 4 kan. Coronę z syntezą, 29$ za 8 kan. Corone z syntezą i podwójną przemianą.

 

Nowy MX-16 to wydatek rzędu 1100zł. Używany można kupić już za 500-600, a radio jest naprawdę świetne. To pisałem ja, człowiek latający na Graupnerach od ~8 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za wszystkie posty :)

 

Co do pilota się jeszcze zastanowię pomiędzy DX6i a MX-16s ale zobaczę najpierw jak to w rzeczywistości tutaj wygląda cenowo!

 

Ertman_176 model AXN jakoś nie przypadł mi do gustu, ale spodobał mi się

Easy glider pro z multiplex-u który polecił mi Madrian ładnie wygląda no i ma 1800mm rozpiętości :)

Jak myślicie byłby odpowiedni dla początkującego????

 

easy glider pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego EG Pro.

Bardzo stateczny model, dobry na termikę jak i do swobodnego latania :)

Ja latam na takim zestawie:

Odbiornik: Corona 4 kanałowy

Serwa: 4x HXT 900 lub może być zamiennik np. Tower Pro

Regulator: WoW RC 3F 20AX

Silnik: Wow RC http://modelarski.com/produkt-Silnik_2830-09,3233.html

Pakiet: FlightPower 1500mAh 3s 25C

 

Na takim zestawie z użyciem silnika (prawie cały czas) można latać 30min przy termice ten czas wydłuża się nawet do 1.5 godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam aparature Sanwa / Airtronics RDS 8000 FHSS.

Używam jej i jestem bardzo bardzo zadowolony.

 

Sugerując się własną wiedza i wiedza użytkowników modelu AXN Floater-Jet uważam że jest on bardzo dobrym modelem do nauki. Prawie wszystko mamy od razu w zestawie. Polecam tylko wymienić regulator na choćby

Turnigy Plush/Sentry 25A, bo ten z zestawu nie ma najlepszych opinii.

 

Co do EG Pro - na www.hobbycity.com jest dostępny Turnigy Rogue. Jest to Kopia EGPro.

Należy jednak przemyśleć sprawę czy warto inwestować w podróbkę czy kupić sprawdzonego EGPro ...

 

Możesz jeszcze "rzucić okiem" na zestaw Plug-n-Play ASW-28 od Pelikana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pilota się jeszcze zastanowię pomiędzy DX6i a MX-16s ale zobaczę najpierw jak to w rzeczywistości tutaj wygląda cenowo!

 

Też się nad tym zastanawiałem. Ale DX6i nie ma nic, czego nie miałby MX-16, za to MX-16 ma kilka rzeczy, których brak produktowi Spectrum. Nie szalej też za bardzo na punkcie 2,4GHz. Tak samo jak 35MHz, ma swoje zalety, ale ma też wady i wcale nie takie małe. Zastanów się, czy jest to ci naprawdę potrzebne. Jeśli nie ma wielu modelarzy w twojej okolicy i nie palnujesz kariery zawodniczej, to stare, dobre 35MHz będzie bardzo dobrym wyborem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX16 - owszem, dobra aparatura (jestem szczęśliwym posiadaczem takiej) , ale nie wiem czy aż nie "za dobra" "na początek". Myślę, że MX12 wystarczyłaby Ci na długo, ale upewnij się że dostaniesz kabel do komputera (RealFlight). Przypiąłem się do Graupnera, bo sam dla siebie takiego wybrałem, ale jest oczywiście i oferta konkurencji. Nie polecę Ci chińskich "odpowiedników", bo nie mam do nich zaufania, ale to cecha osobnicza ;) Hiteca miałem i były problemy (co prawda stary model), Multiplex podobno się popsuł po przejęciu przez Hiteca, a Futaba - jak zwykle solidna, ale dość droga. Myślę, że potem, gdy potwierdzisz swój zapał, będziesz mógł się przesiąść na coś konkretniejszego, albo i 2.4GHz, gdzie odbiorniki kosztują faktycznie wymienione przez Ciebie 400. Do 35MHz z powodzeniem i bez frustracji wystarczy Ci Jeti REX7 MPD za 100. Ważne żeby na początek nie przeinwestować bo żona pogoni :oops: i łatwo się zniechęcić.

 

Co do symulatora, nie mogę się zgodzić z przedmówcami, że to jest całkiem inaczej. To prawda, że model w rzeczywistości jest mniej stabilny - trudno wszak o tak idealne warunki jak w symulatorze, jednak odruchy (zwłaszcza sterowanie przy nalocie na siebie, lądowanie itd) w symulatorze trenuje się idealnie. Mimo że latam w dość trudnych warunkach (zbocze), na symulatorze wciąż trenuję - for fun. Nie ma oczywiście jak w realu... ;) Co do kamerek... poczekaj jeszcze chwilkę :roll:

 

Jeśli chodzi o EG Pro, to popieram przedmówców - otwierałem z nim ten sezon z braku laku i jestem nim bardzo mile zaskoczony. Model jest niezwykle stabilny/stateczny i prosty w montażu - oczywiście zależy czy wolisz budować modele czy tylko latać, bo można kupić zestawy RTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam.P - zachęcam do Easy Glidera. Sam mam co prawda Sky Lady ale na początek latania w realu fajne jest coś wolniejszego. Poza tym szybowanie jest super, nawet jako relaks po stresach zawisania.

Co do aparatury - ja mam MX 16s i jestem b. zadowolony. Mnóstwo funkcji, starczy mi do końca życia :wink: . Zanim jednak kupisz aparaturę to pomijając typ, musisz podjąć decyzję czy wchodzisz w 35 MHz czy w 2,4 GHz. Ja mam ten problem z głowy (nie szarpnę się na wymianę) ale poczytaj trochę na forum (tym lub niemieckim) czy warto jeszcze wchodzić w 35 MHz. A tak nawiasem mówiąc to gdzie mieszkałeś przed "wyemigracją" :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kupować odbiorniki na 35mhz to corony syntezy :wink:

Mam 2 i polecam !

1 to Corona RP4S1 która lata w EG Pro :) Zasięg - Wystarczający ! Żadnych drgań, kopnięć ! 0 problemów

2 to Corona RP8D1 która lata w trenerku spalinowym, zasięg bardzo dobry (tfu tfu tfu ;D) też żadnych drgań i kopnieć nawet bardziej mi przypadł do gustu ten odbiornik niż Futabowski w PCMie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

 

Nie szalej też za bardzo na punkcie 2,4GHz. Tak samo jak 35MHz, ma swoje zalety, ale ma też wady i wcale nie takie małe.

 

Tylko w tym problem ze ja nieznam zalet i wad jakie mają te różne częstotliwości, czytałem trochę na temat zasady działania czy komunikowania nie nadajnika z odbiornikiem aparatury 2,4GHz

ale wydaje mi się to jest już trochę inny temat i mam nadzieje ze Michał mnie z karci za to! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu mam zamiar kupić easy glider pro , znalazłem za 70 euro w wersji do samodzielnego montażu i bez wyposażenia ! tylko mam jedno pytanie czy początkujący jest w stanie taki model samodzielnie poskładać i poustawiać wszystkie serva , stery, czy nawet wyważyć

żeby przy pierwszym starcie nie wbić się w ziemię!!!!!! albo powinienem poszukać wersji ARF czy RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.