Skocz do zawartości

SANYO 2700 AA


Pablo_433

Rekomendowane odpowiedzi

To są konsumenckie akumulatorki, więc najbezpieczniej i najzdrowiej dla nich 0,1 C, czyli w tym przypadku ~0,3 A (300 mA). Oczywiście jak "pociągniesz" je 0,5 C, czy nawet więcej, to też przeżyją - przynajmniej pierwszy raz, ale raczej na pewno odbije się to na ich żywotności. Przy większych prądach ładowania kontroluj temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker, dolicz straty - spore przy tak małym prądzie :D .

 

2700 mAh / 150 mA = 18 h

Straty to 40 nawet do 60%, więc wychodzi 25 - 30 h. Doba z hakiem jak w mordę dał :P .

 

Pablo_433, prąd jest tak mały, że nawet jak zostawisz na dłużej, to nie musi się w pełni naładować - a na pewno się nie przeładuje :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak - masz rację nawet chciałem napisać, że gdybym swoją ładowarką ładował takim prądem to weszłoby w te aku i ponad 3700mA, a ona i tak by dalej ładowała a ja bym się cieszył, że weszło ponad 4000mA :rotfl: Ale w sumie nie napisałem bo kolega ma zwykłą i nie sprawdzi tego ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.