Skocz do zawartości

Gażnik Perry z pompą do .46


Łukasz1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał tego typu gaźników?. W samolocie jest pewien problem, a mianowicie zbiornik MUSI być dośc mocno oddalony od silnika i przy wznoszeniu dochodzi do znacznego zubożenia mieszanki, a przy nurkowaniu jest znacznie przelany. Czy to może być lekarstwo na problemy? Czy próbować dwa zbiorniki jeden mały ok 50ml wyrównawczy blisko silnika, a drugi główny ok. 300ml w okolicy SC.

 

EDIT:Usunąłem bzdury :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie pompy Perrego podciśnieniowej wiąże się jak zapewne wiesz z wyprowadzeniem podciśnienia z karteru silnika.Króćca z reguły silniki 2T nie mają,jeśli masz 4T to problem znika.Ja zastosowałem u siebie coś prostszego i tańszego (nie wymaga zmiany gaźnika) także z rodziny Perry,a mianowicie to cudo: http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=1376

Powiem Ci tak: to działa!! Środek zbiornika oddalony od gaźnika o 40cm,żadnych problemów z dostarczaniem paliwa.Jeśli używasz silnika 2T myślę,że jest to bardzo dobre rozwiązanie.U mnie współpracuje z silnikiem SuperTigre 75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że działa, bo "shaker pump" jest przepływowa. Pewnie bez niej działałoby tak samo. Dwusów za mało drga żeby ta pompka dobrze działała. Oscylacyjne są do czterosuwów a podciśnieniowe do dwusuwów. Podcisnieniową z 4-suwem przerabiałem ze 4 razy z róznymi silnikami i nigdy nie udało sie uzyskac idealnego składu mieszanki przez wszystkie punkty otwarcia przepustnicy- zawsze gdzieś było za bogato. Za to z shakerem praktycznie bez dodatkowej regulacji.

A teraz do Łukasza. Najpierw zamontuj pompkę i sprawdź czy potrzebujesz zmieniac gaźnik. Jeśli Twój silnik ma gaźnik z igłą od wolnych obrotów to raczej nie będziesz potrzebowal zmieniac go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.