Skocz do zawartości

bardzo cienki rdzen - CNC


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam koledzy do Was pytanie.

Czy jest mozliwe wyciecie rdzenia styrodurowego gdzie rozpietosc polowki ma 28cm , a cieciwy odpowiednio 66 i 32 - no wlasnie mm

profile to AG13 i 14 co daje okolo 1,4mm grubosc profilu. A moze jakies ciecie reczne na bloczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z panem Mariuszem z firmy SAU, on na swoim CNC wycinał ze styroduru płytki grubości 0,35mm

 

Ja też mogę wyciąć płytkę grubości takiej, że będzie cieńsza jak papier. Tylko to ma guzik do rzeczy, niestety.

Wyciąć profil, a płytkę to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

nie ma rzeczy niemożliwych są tylko trudno wykonalne

 

oto skrzydło Rapiera:

13908934864a89a3ad3e005-534317-wm.jpg

profil końcowy , dla wyobrażenia wielkości wbiłem szpilkę modelarską

Oczywiście profil jest trochę zdeformowany, przez naprężenia termiczne.

 

ale np. po przelaminowaniu tkaniną 25g/m*2 w kanapce ( w negatywach) będzie odwzorowany idealnie

16469690334a89a3d9ea8ee-534361-wm.jpg

profil w negatywach

 

profil o cięciwie 66 mm jest już na tyle gruby że deformacja termiczna występuje w niewielkim stopniu

19021551214a89a4059b250-534405-wm.jpg

 

skrzydło w całej okazałości

17077123574a89a43508683-534453-wm.jpg

 

ale w tym przypadku jest to sztuka dla sztuki.

Drodzy koledzy stosowanie profili z dużego modelarstwa w modelach poruszających się w zakresie liczb Re. poniżej 15000, jest takim samym błędem jak stosowanie profili lotniczych w modelarstwie. w tym przypadku tylko jeden profil ma rację bytu - wygięta płytka, i jak na razie żaden aerodynamik nic lepszego nie wymyślił i nie wymyśli bo niestety praw fizyki się nie oszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.