Skocz do zawartości

Silnik MDS 61 (10ccm)


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Silnikami spalinowymi zajmuje sie od dość niedawna więc pewnie bede zadawał głupie pytania... :P Oto jedno z nich...: dlaczego taki silnik jak w tytule (posiadam takowy) jak i inne silniki spalinowe nie mogą działać na inne paiwo poza nitrometanolem???? osobiście chciałem to sprawdzić ale stwierdziłem ze szkoda mi silnika na takie próby... ja bym tam wlał jakiś alkohol i olej do pił łańcuchowych... ciekawe czy by działał??? :D i czy ten silnik pociągnie 2 metrowego focke wulfa ta. 152 h1???, gdyz taki mam zamiar budować... plany i trochę części już mam..:D myśle że jak zaczne budowe to przedstawie to w innym (nowym) temacie..ale to pewnie jeszcze potrwa z miesiac:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... generalnie silniki żarowe zasilane są właśnie alkoholem, metylowym. "Nasze" zwykłe silniki ( jak np. ten Twoj MDS ) najlepiej sprawdzają się własnie na metanolu + niewielki dodatek nitrometanu, jakies 5 do 10%. Na samym nitrometanie raczej by nie pociągnął, a jesli juz to pewnie bardzo krotko :wink: .

 

Widziałem gdzieś silniki modelarskie firmy ENYA zasilane bodajże zwykłą benzyną, czy tam nawet olejem napędowym. Czy różniły się bardzo budową w stosunku do zwykłych żarowych nie mam pojęcia. ( poza oczywistą różnicą w budowie układu zapłonowego, choć w wypadku ON to tez nie jest takie oczywiste :twisted: ).

 

2 metrowy Focke Wulf na tym silniku IMHO nie ma sensu - zrobiony super lekko poleci, ale nie bedzie to juz w zadnym stopniu przypominalo warbirda, jakim przeciez FW jest. 1600mm IMHO max.

 

Pozdrawiam

Adam

 

EDIT. W gruncie rzeczy to nie ten dział wybrałeś - niżej masz "Silniki spalinowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli wszystko jasne:D szkoda ze tylko 1.6 metra ale no nic..sprobujemy tak... ale z samej ciekawości chyba kupie gdzieś za grosze jakiś silnik i to sprawdze..na czym bedzie chodził:P

wielkie dzieki za info:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nic sie nie dzieje to nie znaczy , że masz benzynowy. Ale co ma się dziać :?: :?: Gdy porzyłączysz napięcie do świecy to powinna sie żarzyć - jesli tak nie jest to albo już ją spaliłeś albo za niskim prądem zasilasz. Niski prąd to nie oznacza małego V(Volt) tylko mało amperów, natomiast napięcie 1,2 - 1,5C czyli jedno ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co to napiecie i amperarz gdyz jestem w elektrycznej szkole.... moze juz ja spalilem nie wiem zaraz cos wykombinuje...jak na razie sie nie żażyła.. a jakie smigło do tej 10 i jakie paliwo (dobrze żeby było tanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarowa:

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=1298&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-07&utm_content=1298

 

Iskrowa:

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=150_198&products_id=1554

 

Po co kupiłeś ten silnik jak nie masz pojęcia o nich :roll:

 

Do żarzenia świecy potrzebny jest zwykły paluszek (1.2v) najprawdopodobniej ją spaliłeś albo była uszkodzona

 

Fokker: pisaliśmy razem xD

 

EDIT2:

jakie paliwo (dobrze żeby było tanie)

 

Do żarówek nie ma taniego paliwa !

Tutaj masz paliwo do takich silników (SZUKAJ BO RĘCE OPADAJĄ)

http://www.helipad.pl/index.php?products=product&prod_id=1674

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A skąd wiesz, że nie działa. Z tego co napisałeś wnioskuję, że nie próbowałeś jeszcze go odpalać...

Poza tym w Twojej szkole to chyba słabo z chemią stoicie, ponieważ nie słyszałem jeszcze o takim indywiduum chemicznym jak nitrometanol, o nitrometanie i o metanolu (dwa różne związki chemiczne) natomiast słyszałem. Miesza się je (w różnych proporcjach) i wraz z olejem tworzą paliwo modelarskie, natomiast po zmieszaniu niestety nie powstaje nowy związek nitrometanol, choć w sumie trochę logiki w tym jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wielkie dzieki za wyczerpującą informacje...a tak poza tym to poprostu się przejęzyczyłem....:D silnik odpale jak pojade po "paliwo modelarskie" ale najpierw czekam na wypłate:D potem zobaczymy co z tym fantem...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.