Skocz do zawartości

Idzie zima a do budowy nic ni ma...ULTIMATE


wichercat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

no cóż i mnie ruszyło bo jak tu być obojętnym na relacje budowy ultimatów tak liczną ostatnimi czasy.... :oops: Plany dość odległe bo dotyczą przyszłego sezonu ale budowa (składanie) ma się rozpocząćw tym roku:

 

jako że przyjąłem zasadę że w domu odpada szlifowanie balsy i trzymanie tartaku ultimate będzie arf....

 

zerknijcie na poniższe linki do dwóch modeli...co myślicie, może ktoś ma takowy:

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6402

 

http://www.nitroplanes.com/ul45giscrare.html

 

Dwie podobne wielkości a i do pierwszego z nich wkładają DA-50 :shock: choć do niego w zamyśle mam benzynkę saito 36 - ciekawe czy by wystarczyła..

 

 

Dzięki za opinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, no cóż właśnie o pierwszym mogę Ci powiedzieć, że lata bardzo dobrze nawet 3D, co prawda nie miałem ale kumpel latał i właśnie na DA-50 :shock: , potworny nadmiar mocy.

Co do samego modelu, cóż jest to typowy zestaw firmy Great Planes nic dodać nic ująć, wszystko dobrej jakości i na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info...

 

co do jakości great planes to sam faktycznie się przekonałem mając revolvera że jest bardzo ok.....jedynie jeszcze jakoś nie mogę się przyzwyczaić do dźwięku benzynki 2-takt brrr i ciekaw jestem czy saiciak 36 podołałby temu modelowi....oczywiście nie przekreślam 2-takta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dźwięk to akurat nie był typowej "kosiarki" bo to latało na tłumiku ASPower hmmm :devil:

Co do Saito 36 nie potrafię Ci powiedzieć, jest to sporo mniej niż 50ccm więc o 3D chyba możesz zapomnieć ale do latania ? niech się wypowie ktoś kto używa tego silnika i ma pojęcie o jego parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet miałem ale niestety kilka miesięcy temu szlag trafił komputer i wszystkie materiały modelarskie (i nie tylko) poszły w ... zapomnienie, niestety te są już nie do odtworzenia, kumpel o którym mowa lata dosyć daleko bo we Włoszech poza tym z tego co wiem sprzedał Ultimata na korzyść Extry 2,7m z Hangar-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nawet film http://www.axarmodel.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.garden_flypage&product_id=70&category_id=4&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=114cUltem to fajny model szczególnie ten co ma ponad 1m2 powierzchni i miesci sie w 7kg :D

 

NA FG 36 extra 2m z Hangar 9 lata 3D a waga jest podobna silnik bedzie lżejszy niż 50ccm zalecany i pewnie nie wyjdzie nawet 7kg bo urwiesz dobre 300g na silniku i mniejszym zbiorniku paliwa.Gdybym był na Twoim miejscu miał Saiciaka bez wahania pakowałbym ten silnik do tego Ultka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.