Jump to content

PiotrR

Modelarz
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak w temacie, ja potrzebuję tylko kilka drobnych rzeczy a przesyłka droga. W kilka osób można by zredukować koszty. Może coś ktoś potrzebuje?
 2. Akumulatory Li-jon też mogą być
 3. Bardzo fajny model? Obserwuje temat od samego początku i mam coraz większą chęć na niego. Chyba się skuszę ale raczej pod koniec sezonu żeby spokojnie budować przez zimę.
 4. Cześć Robert można jeszcze plany tej cessny na pio.ter@wp.pl
 5. Ale tu nic nie ma o przeznaczeniu, a mi chodzi o to czy mogę go bezpiecznie zastosować do modelu spalinowego
 6. Witam Stałem się posiadaczem aparatury MZ-24 HoTT która ma wzestawie oprócz GR-24 mały odbiornik GR-12L. Ponieważ nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat przeznaczenia stąd moje pytanie jak w tytule. Chcę zastosować go do modelu akrobata 1500mm rozpiętości napędzanego silnikiem spalinowym (czterosuw) i nie wiem czy da radę. Może ktoś już przerabiał takie zestawienie i podzieli się spostrzeżeniami. pozdrawiam
 7. Obiecałem to piszę aby zakończyć temat jak należy, a może przyda się komuś w przyszłości. A więc: Silnik - DLE 111 V2 Gaźnik - typu TILLOTSON HS Zestaw membran - TILLOTSON DG-2HS Ja orginalne membrany znalazłem tutaj: http://www.kramp.com/shop-pl/pl/658017/1215429/1224585/Zestaw+membran+Tillotson czas oczekiwania ok. 8 dni Bez problemu można też znaleźć na rynku zamienniki dostępne od ręki.
 8. Mam obiecane na początku przyszłego tygodnia - jak dostanę napewno napiszę.
 9. Przecież w ostatnim poście wyraźnie napisałem że nie chodzi mi o membrany do zaworu który był podany w linku tylko o membrany do gaźnika. Nie wiem co tu bardziej namieszałem - skoro nadal musisz się domyślać to trudno. Odnośnie samego gaźnika - przecież napisałem że nie jest to gażnik Walbro ani nawet oparty o konstrukcję Walbro - żadne częsci do niego od Walbro nie pasują. Wyraźnie napisałem że jest to wyrób oparty o konstrukcję firmy TILLOTSON a dokładniej model HS i tej firmy należy szukać części. Są dostępne zestawy samych membran jak i z zaworkami zarówno orginały i zamienniki. Te ostatnie dostępne są w Polsce od ręki.
 10. Moje pytanie było jak najbardziej odpowiednie - nie o te membrany mi chodziło tylko jak pisałem do gaźnika. (inni koledzy bez problemu załapali o co chodzi) Trochę się rozeznałem i nie jest to niestety gaźnik Walbro ani nawet podróba, trochę się zdziwiłem bo często można spotkać orginał Walbro nawet w chińskim silniku. DLE w spisie części podaje tylko cały gażnik jako część zamienną i nie podaje żadnych oznaczeń ani parametrów. Szukając w internecie znalazłem podobne membrany do sprzętu ogrodniczego. Rozebrałem więc gaźnik , wziąłem membrany i korpus w rękę i udałem się do sklepu z kosiarkami gdzie sprzedawczyni !? bez trudu rozpoznała o co chodzi. Okazuje się że jest to gaźnik typu TILLOTSON (niestety nie orginał) nie tak dawno bardzo popularny i często wysyępujący w wielu maszynach ogrodniczych i nie tylko więc membrany są bez problemu dostępne, niestety nie ,,od ręki" tylko na zamówienie - czas oczekiwania ok.1 tydzień. Zamówiłem więc i czekam na dostawę - jak tylko dojdą i wszystko będzie OK podam symbol zestawu może się komuś w przyszłości przyda.
 11. Witam muszę kupić membrany do gażnika ale nigdzie nie mogę znaleźć jaki to model, na gaźniku też nie ma żadnego oznaczenia. Może ktoś wie jaki to model gaźnika albo najlepiej gdzie mogę kupić membrany do niego ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.