Skocz do zawartości

Motoszybowiec ~3m


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to model policzyłem, do latania w termice, więc krążyć będzie jak najbardziej ok :)

 

Co do prędkości to zasada jest taka, że krąży się utrzymując prędkość minimalnego opadania, czyli w tym wypadku ok. 7m/s.

 

Rób takie skrzydełko bez obaw, musi latać dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne opadanie 7m/s? Sporo....

Patryk chyba miałeś na mysli prędkość postępowa, a może opadanie 0,7 m/s. Wtedy to ma sens ...

Swoją droga jeżeli prędkość 7 m/s (~25 km/h !) jest prędkością minimalną to w krążeniu IMO zaraz za tym stoi przeciągnięcie i korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wotoma, prędkość dla minimalnego opadania czyli taka, żeby najmniej tracić wysokość (a w noszeniu najwięcej zyskać).

Tylko napisane trochę niegramatycznie, aczkolwiek prędkość minimalnego opadania to nie jest minimalna prędkość opadania ani też opadanie minimalnej prędkości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, źle wypowiedź sformułowałem.

 

Pisząc o prędkości minimalnego opadania to miałem na myśli, prędkość postępową, przy której mamy najniższe opadanie, czyli w przypadku tego skrzydła ok. 7m/s

 

Zresztą zobacz sobie na wykres opadanie/prędkość postępowa tego skrzydła, który pokazałem chyba na pierwszej stronie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za rady, zaufam Patrykowi i zrobię skrzydło według jego projektu :wink: Wszystkie dane prawie dostarczone na ploter, zostało tylko przemyśleć jakiś dźwigar na centropłacie i skrzynkę bagnetową :) Na łącznik pójdzie rura alu, skrzydło będzie dzielone tylko w połowie, wznios zastosuję 3stopnie. Skrzydło rdzenie styro kryte fornirem z lotkami według planu. Czy na skrzynkę bagnetową mogę zastosować rurkę mosiężną?? Bo wiem, że alu-alu się będzie zacierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lot z predkością o najmniejszym opadaniu to lot z predkoscia ekonomiczna, zas lot z predkoscia o najwiekszej doskonałości to lot z predkoscia optymalna. I nie sa to predkosci ze soba tozsame. Co do wykresu, z całym szacunkiem, ale roznica predkosci rzedu 2-3 m/s jest IMO raczej niezauwazalna dla tej wielkosci modelu (około 10 km/gdz). Latajac modelami szybowców - 3 metrowy ElektroPromyk o dosc duzym obciazeniu, rzedu 85 g/dmsq lubi latac szybko, i latanie na minimalnej predkosci wymaga wiekszej koncentracji, niz wiekszy 3,7m Ventus, ktory ma obciazenie rzedu 65 g/dmsq. Zachowanie Ventusa jest inne, a osiagalna predkosci minimalne znacznie nizsza. Na termike wole wiekszego, ale gdy wieje - Promyk jest w swoim zywiole.

Co do bagnetu-szuflady (kiedys nazywano to inaczej, ale ponoć feministki sie oburzały :devil: ) rurkę mosiezną lepiej zastapic rurka z laminatu. Zapytasz gdzie kupić taką aby pasowała? Odpowiem - zrób samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.