Skocz do zawartości

Pakiet do nadajnika MX-16


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chcę wymienić oryginalny NIMH 1750 na Lipol 3S podobnej pojemności.

(ok 1800). Niestety. Pakiet oryginalny, ma wymiary 92x28x28mm Szukam pakietu, który zmieściłby się w tych wymiarach, ale niestety większość przekracza szerokość i zwykle ma więcej niż 30mm. Długość może mieć sporą odchyłkę. Ale wysokość i szerokość są nieprzekraczalne.

Czy ktoś zna jakieś wąskie Lipole 3S o zbliżonej pojemności? Wysokość 3S to przeważnie 25mm. Cała rzecz rozbija się właśnie o szerokość. :cry:

 

PS - wystarczy mi nazwa firmy. Linki mile widziane. W ostateczności same ogniwa do spakietowania o szerokości mniejszej niż 28mm (zakładka na kable i blaszki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gotowy nie może być ? Są chociażby w Nastiku -> http://www.nastik.pl/pakiet-nadajnika-2500mah-lipol-111v-p-1495.html

o HC już nie wspominając -> http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7346&Product_Name=Rhino_2620mAh_3S_11.1v_Transmitter_Lipoly_Pack

 

Ew. ogniwa LiIon Ultrafire/TrustFire 14500 3.7V 900mAh Lithium - do pakietu 3S2P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie problem, że te do nadajników, dostępne w Nastiku mają równo 3cm szerokości. To całe 2mm za dużo. Mam już jeden pakiet o podobnych wymiarach i nie wchodzi niestety. A pakiety "napędowe" są jeszcze szersze. :? Ogniwa Dualskiego też mają niestety tylko szerokie 35mm.

W HC aktualnie nie ma gotowych pakietów, jakie potrzebuję. Wychodzi mi, że potrzebuję pakietu o wydajności maks 10C lub mniejszej. Lepsze będą za szerokie.

O Li-Ion i Li-Fe na razie nie pomyślałem. Ale zorientuję się co słychać w tym temacie. Dziękuję za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrób z ogniw 14500. 20zł sztuka, wyjdzie 120 na ogniwa. One mają 14 mm średnicy i 50 długości, tak jak AA. W sumie można nawet zrobić najpierw 3S na próbę.

 

http://www.jet-pol.pl/index.php?p48,akumulator-li-ion-ultrafire-14500-protected&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-07&utm_content=48

 

Nawet jest suwmiarka na zdjęciu - 52.02 na długość, 28.67 szerokość 2 sztuk.

http://www.neyoo.pl/latarki-cree/10789-ultrafire-14500-36v-900mah-protected-li-ion-rechargeable-batteries-2-pack.html

 

Albo pakiecik z Eneloopów. To wprawdzie NiMH, ale trzyma ładunek miesiącami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymiar pakietu 95 x 32 x 24 z HC kupiony chyba z 18 miesięcy temu i sprawuje się perfekt ( 9 godz latania ).

Max może wejść 100 x 32 x 26 ( mierzone DOBRĄ suwmiarką ) i pakiety z Nastika i ten z HC się mieszczą ( powinny się zmieścić ). Z tego co pamiętam to musiałem przerobić złączkę do MX16 bo jest ciut nietypowa ale problemu żadnego nie było. Ładuję bez wyjmowania - no risk no fun :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Zippiego 2100mAh, kupiony własnie z myślą o MX-16 - 110x32x32mm i nie chce mi wejść :x Wbić go młotkiem? :roll:

Jest ewidentnie za wysoki. Wystaje mi blisko pół centymetra. I mało jest miejsca na przewody. Ale to jest pakiet typowo napędowy. W pojemniku nadajnika są też wystające plastikowe wypusty, których rolą jest prawdopodobnie utrzymanie na miejscu pakietu firmowego. Myślałem, że to one prawdopodobnie nie pozwalają mi wcisnąć pakietu. Ale pakiet dochodzi do dna pojemnika. Skoro polecacie Te Rhino z Nastika, trzeba będzie się nimi zainteresować.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za głupie pytanie i mały OT, ale jaka jest korzyść z LiPo w nadajniku? Pojemność NiMH = 2700 mAh jest wystarczająca na 2 dni latania, a 10 godzinne ładowanie można zapuścić na noc (jeśli ktoś ma wielkie ciśnienie, NiMH też można podładować 1C, byle nie przegrzać). Różnica w ciężarze chyba nie ma takiego wielkiego znaczenia. LiPo łatwiej popsuć, a jak się popsuje, to jest dwa razy większy cios finansowy. Coś przegapiłem, czy jak? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie roznica jest wyraźna kup za 70 zl 8 porządnych akumulatorków , po drugie lipolm laduje i po miesiacu nieuzywania nadal jest naladowany, po trzecie przy tak malych pradach ryzyko uszkodzenia jest w zasadzie żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze bardzo duży plus pakietu lipo nad nimh cele nimh czasem padają a jest ich 8 więc prawdopodobieństwo awarii jest większe niż w odbiorniku.Stosując 3 cele lipo problem z awarią raczej odpada nie słyszałem aby komuś padła cela w lipolu.Pobierając z takiego pakietu 1/100 tego co potrafi znieść mamy go na lata i bez uszczerbku na jego "zdrowiu" możemy naładować w godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup za 70 zl 8 porządnych akumulatorków

A jesteś w stanie kupić za 70pln porządnego lipola 2700mAh? Za 80-90pln można mieć sanio albo energizera.

 

1. Waga

2. Jakoś z NiMh 2700 latałem 6 godzin, LiPol - 9 godzin a niby mniejsz pojemność - dziwne ale prawdziwe

 

Czy 200g różnicy na szyi odczujesz? Przyznam za to rację, że niektóre TX mogą być wyważone pod LiPo.

 

Co do 2.... faktycznie, bardzo dziwne. Moja ładowarka wyciąga z pakietu 2700mAh mniej więcej tyle, więc raczej nie ma powodu, dla którego TX by nie mógł... Nie potrafię znaleźć dla tego racjonalnego wytłumaczenia.

 

Owe samorozładowanie

Czy gdy akumulator leży w szafie kilka tygodni (bez względu na toczy to NiMH czy LiPo), wkładasz go do modelu i idziesz latać, czy jednak wcześniej ładujesz?

 

Jest jeszcze bardzo duży plus pakietu lipo nad nimh cele nimh czasem padają a jest ich 8 więc prawdopodobieństwo awarii jest większe niż w odbiorniku

Zakładając, że padnięcie lipola jest równie prawdopodobne jak padnięcie NiMH, ale faktycznie co do samoupływności - jest ona mniejsza dla NiMH i przeleżenie "głodnych" aku może spowodować ich uszkodzenie. W mojej karierze modelarskiej miałem 4 letnią przerwę, jednak po powrocie i naładowaniu pakiet, który miałem w TX wciąż działał. Pakiet RX (700mAh) ma obecnie pojemność 600mAh, więc chyba nie jest to realny problem.

 

Za to LiPo gdy się rozładują, ulegają uszkodzeniu. Kilkukrotnie czytałem posta "dziecko zostawiło włączone TX z LiPo na noc, co robić?" Nie mówiąc o tym, że wymagają specjalnych ładowarek, balancera, stwarzają ryzyko wybuchu i pożaru (choć mało prawdopodobne).

 

Oczywiście nie twierdzę, że LiPo są gorsze od NiMH, ale wydaje mi się, że użycie tego czy tego, zależu od zastosowania. Nie wyobrażam sobie w modelu NiMH... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.