Skocz do zawartości

Katan i skręt kiszek(kadłuba).


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem nie latać bo miałem w Lublinie pracować ,ale okazało się że robota przełożona na jutro więc sszkda takiej pogody i siedzieć w domu.

Zabrałem Katane podłączyłem wszystko na lotnisku sprawdziłem pakiet kolejny raz czy o.k.

TEST LOTEK -O.K.

Więc odpalenie silnika i w górę.

 

O zdziw ko katana reaguje na lotki odwrotnie, od razu kontra ,ale brak wyczucia i gleba.

Potem okazało się że jednak lotki miałem w rewersie.

Jakim cudem nie wiem ,musiałem bawiąc się Ektrimem przestawić lotki (latam oboma na tym samym "modelu " w radiu bo wszystko się pokrywa i tak samo są wyregulowane ).

 

Widok z miejsca tragedii.

kraksa.JPG

 

oraz jak to się robi

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/katana/kraksa.avi

 

Jednak ciąg do latania duży i z 2 godziny znowu było latanie .

Ale o tym to już w spalinach .

http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=780&start=15

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o wielu udanych lotach znowu zaliczyłem Kataną kreta.

Tym razem do góry kołami.

Po wczorajszych bardzo udanych lotach w Radawcu dziś musiałem pojechać do Lublina i korzystając z okazji zabrałem też Katanę.

 

W Radawcu była świetna atmosfera , sporo ludzi się zjechało a nawet gapiów.

Pierwsze 2 loty poszły gładko .

Jednak przy trzecim miałem ciągłe pytania od młodego starzem modelarza.

Widocznie to mnie wytrąciło ze skupienia i przy locie na plecach na 2m nie oddałem wysokości.

Model opadł na matkę ziemię łamiąc ster kierunku, pęknięty kadłub oraz łoże silnika.

Będzie roboty na conajmniej 3-4 godziny + klejenie od nowa kierunku (lub jego częsci bo

kierunek oberwał minimalnie.)

Całe szczęście że kadłub to deska i jego naprawa jest zasadniczo dość prosta.

 

Jakieś zdjęcie jest u Grześka ,ale nie wiem jak się do niego dobrać.

Jak będę w Lublinie we wtorek to wpadnę do sklepu i może je dostanę , wtedy tu wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku to jest wymarzony model do takiego ostrego latania.

Przez to że naprawia się ją w jedno popołudnie latanie nią w ekstremalny sposób (jak na mnie ) wogóle mnie nie stresuje!!!

Dzięki czemu mogę czwiczyć to czego nie zrobił bym żadnym innym modelem.

A nie mam symulatora więc Katana jest wspaniałym narzędziem do nauki.

Nawet nie wiesz Marku ile radości mi nią zrobiłeś.

:D

 

A latanie standard od 0,5 do 15m max. z czego dużo na plecach. :D

To naprawdę świetny model!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

mam taka sama Katane odkupilem od kolegi ktory ja rozbil i nie chcialo mu sie sklejac:p

dzis robilem pierwszy lot

n coz wystartowalem model wzbil sie w powietrze bylo ok..

tylko jest jeden dosc istotny problem nie moglem utrzymac go w poziomie raz gwaltownie zadzieral delikatnie go skontrowalem wysokoscia to znowu szedl na dziob Nie moglem go usterowac noi .. kraksa - model dostal skretu kiszek:)

jest bardzo czuly na wysokosc

nie wiem co moze byc tego powodem Moze Pan by mi doradzil co zrobic

ps wywazenie chyba ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamietam to wlasnie tak sie lata katana. Jest neutralna, wiec jezeli ja zostawimy w pozycji do ziemi to sama nie wyrowna tylko bedzie tak leciec az sie z nia spotka. Odnosnie wywazenia, to z racji malego obciazenia powierzchni nosnej katana jest na nie dosc tolerancyjna. U mnie srodek byl troche za najwiekszym wybrzuszeniem profilu, noi latala (lata nadal) swietnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz wychyły sterów ,bo przy normalnych wychyłach z funflaya Katana całkowicie wariowała ,a lądowanie to była loteria, zresztą przeróbka tej katany też to robi i teraz latam 55% tego co było czyli jakieś 15-20 stopni.

Jeśli masz radio z potrójnym D/R to najlepiej ustawić 3 zakresy i sprawdzić który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.