Skocz do zawartości

Zakupy w hobbycity


Piotrek2136

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czy ktoś z kolegów zamawia niedługo paczkę z Hobbycity?

 

chciałem zamówić kilka drobiazgów (paczka 399g za $53.22) ale nie mam konta anie na paypalu ani w sklepie a może ktoś z was przymierza się do jakiś zakupów w najbliższym miesiącu i mógłbym się dołączyć :roll:

 

chodzi mi konkretnie o 6serw, regulator, pakiet 1350mAh, i 4 ogniwa 100mAh...

 

 

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jakoś drogo wychodzi Ci ta paczka. Przed chwilą rzuciłem okiem na cennik i jest tam International (Registered) Air Mail 251-500g $12.12 lub EMS Express (POLAND) 0g - 999g $37.63. Założenie konta w sklepie to moment, a płacić nie musisz paypalem, można kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ew. ja, jeśli chcesz :) Też mam konto w UH i PayPala, więc nie ma problemu. Znaczy się, ja nie robię żadnej paczki, ale jeśli nie znajdziesz kogoś kto dołoży Ci te klamoty do swojej paczki, to mogę Ci zrobić twoją własną paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Podczepię się pod istniejący wątek :-)

Niestety nie chcą do mnie dojść dwie paczuszki z Hobby King wysłane jako unregistered. Czy macie jakieś doświadczenia z ostatnich tygodni z dochodzeniem takich przesyłek?

Czekam już prawie 3 tygodnie. Nigdy tak nie było ...

 

Spróbuj się dowiedzieć pod który POCZTOWY URZĄD CELNY podlegasz. Masz nr przesyłki - ten zaczynający się chyba na HK... i kilka cyfr. Dzwonisz do owego U.C. , podajesz TEN numer i pytasz czy nie ma takowej przesyłki. Jak jest to pytasz co dalej - np. wysyłasz emailem kopię faktury ( o to zapytaj mnie na PW ), a jak powiedzą że ni ma to ni wiem co dalej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy ale pisałem że chodzi o unregistered. W tym układzie moim zdaniem nie ma możliwości identyfikacji. Chodzi mi bardziej o Wasze doświadczenia z paczkami nierejstrowanymi. Rejestrowane dochodzą do mnie bez pudła.

 

No to sobie kup silniki DL 50 np. 3 szt i prześlij nierejestrowaną. Myślisz że nie wyląduje w UC przy tej wadze i wartości ????? W HC ZAWSZE masz numer przesyłki i o to się pytaj :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu i w pierwszej połowie sierpnia zamawiałem trzykrotnie paczki w opcji unregistered. Skusiła mnie bardzo atrakcyjna cena przesyłki (tańsza niż niejedna przesyłka krajowa) równowartość 15zł. Wszystkie dochodziły bardzo regularnie tzn. dokładnie po 13 dniach. Po 6 dniach zmieniał się status zamówienia na "wysłane" a po kolejnych 7 dniach przesyłka była w moich rękach. Gdy listonoszka (!!) nie zastała mnie w domu pozostawiła awizo wpisując "przesyłka zwykła" bez podania nr. (Inna sprawa, że na poczcie wydano mi paczkę na podstawie awiza bez wylegitymowania mnie, co nigdy wcześniej nie zdarzyło się gdy odbierałem np. przesyłki polecone - możliwe, że był to przypadek)Być może opóźnienie wynika z innego powodu. W ubiegłym roku czekałem na przesyłkę 2 miesiące i otrzymałem ją dopiero po kilkakrotnej mailowej wymianie zdań i uprzejmości, a powodem był jeden znak diakrytyczny, który nieopatrznie umieściłem w adresie (Leśne pisane przez "ś"). Okazuje się, że Chińska poczta nie przyjmuje przesyłek z takimi "krzaczkami". A tak długi czas wynikał z tego, że każdy kontakt wymagał rejestracji i dopiero po kilku dniach otrzymywałem możliwość "audiencji" czyli wymiany poglądów w drodze mailowej.

Proponuję zacząć od takiego zapytania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Piotr

PS. Niestety buwi777 nie masz racji na rejestrowanych przesyłkach są naklejane numery a na nierejestrowanych tych numerów nie ma (właśnie sprawdziłem kartoniki od przesyłek) Wszystkie przesyłki nierejestrowane były stemplowane przez urząd celny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Niestety buwi777 nie masz racji na rejestrowanych przesyłkach są naklejane numery a na nierejestrowanych tych numerów nie ma (właśnie sprawdziłem kartoniki od przesyłek) Wszystkie przesyłki nierejestrowane były stemplowane przez urząd celny.

 

Nie dalej jak dzisiaj otrzymałem paczkę NIEREJESTROWANĄ na której jest numer / napis:

 

HONG KONG

RB 053 657 xxx xxx HK

 

( oczywiście tam gdzie x są cyfry - i o ten numer musisz pytać w UC - dwa razy pytałem w ZABRZU ( gdzie jest "mój" pocztowy UC ) i znajdowałem przesyłkę :jupi:

 

ps. tenże sam numer jest na liście moich przesyłek w miejsce napisu "proceed" na stronie HC - moje konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK ostrzega "We strongly recommend customers to select (Registered) over regular Air Mail.

Hobbycity.com accepts no liability for unreceived 'Air Mail' parcels sent without registration.

Nie pamiętam już czy są jakieś numerki na paczkach nie rejstrowanych ale zgodnie z tym co pisze Ikar - nie sądzę. Spróbuję napisać do nich na support - zobaczymy co odpiszą.

Ikar - dzięki za info. Ten tydzień oczekiwania to był dotychczas stardart.

Buwi - zamawiałem drobiazgi, zresztą HK automatycznie blokuje tanią przesyłkę przy np wyższych wartościach zamówienia. Dzięki za info. Zobaczymy czy HK odeśle mi numery przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem moją stronę zamówień w Hobby City.

W tabeli ostatnia rubryka to "Warehouse status" w przypadku wszystkich zamówień, które otrzymałem jest tam informacja "Shipped" i obok rejestrowanych przesyłek jest nr np:

(RA 9cyferek HK) dokładnie ten sam numer jest na karteczce naklejonej na przesyłkę (obok na tej samej karteczce znajduje się kod paskowy). Natomiast obok zamówień nierejestrowanych w powyższej tabelce obok inf "Shipped" nie ma żadnego numeru i przesyłka tego numeru również nie posiada.

Niestety przesyłka nierejestrowana jest jak list wrzucany do skrzynki.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierejestrowaną przesyłkę można zamawiać do wartości 79 $ i do wagi 250 g. cena przesyłki wynosi wtedy 5,95 $. Największą przesyłkę w tej opcji zamawiałem za 75 $ (dwa silniczki, regulator, odbiornik Assan dwa małe lipole 4 serwa i coś jeszcze - wszystko do modeli 100 gramowych) . Przesyłka doszła bez problemu.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.