Skocz do zawartości

malowanie epp i depronu


utopia

Rekomendowane odpowiedzi

jutro zrobie próbę na epp i styro bo dziś byłem w trasie

 

 

obawiam się że jednak wyjdzie na to iż Marek ma racje i szczegółów dokładnie na tych materiałach nie odwzoruję .............

 

nadruki są robione np na osłonach parowników od klimatyzacji do autobusów , obudowach od prądnicy wiatrowej , .. generalnie laminaty albo termoplasty i tutaj jest buba bo to zasadniczo idealnie gładkie powierzchnie

 

teraz zaraz okaże się że wpadłem we własne sidła- bo na razie mam monopol na to z wiadomych przyczyn zależy mi by ten stan utrzymać :twisted:

 

Tamponem jest pianka tapicerska poliuretanowa modyfikowana ( różowa) niestety farby rozpuszczalnikowe zjadają ją w kontakcie z farbą powyżej 2 minut . Gumy , silikony spieniane i inne cuda nie zdały egzaminu na tych farbach i tych głębokościach przetłoczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a maluje pewnie na tampodruku za jeszcze mniejsze grosze bo to masówa

 

 

no cóż ..............że tak powiem ten tego ...

 

buba wyszła , zamalować idzie ale daleko temu do ideału materiał nie jest wystarczająco gładki i pory utrudniają nanoszenie linii

Wniosek - Z malowaniem na tym materiale marek rokowski, miał rację

Tą metodą można najwyżej zamalować całe powierzchnie ale szybciej było by z pistoletu

Wiadomo teraz dlaczego producenci nie malują tylko dodają naklejki .

Co do reszty tematu jednak pozwolę sobie zachować moje zdanie jeśli chodzi o ceny

 

kurcze nie lubię jak ktoś inny ma racje 8) ale teraz ma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do mammutha. Proszę o jakiś przykład farby/lakieru którym można pomalować depron. Nie chodzi mi o technologię produkcji masowej tylko o warsztat w domu.

 

Ja używam na razie farb RC Styro Colours. Niestety są drogie - ok 17zł puszka spray'u 150ml. Dość dobrze spisują sie wodne farby akrylowe do ścian. Są sporo tańsze, ale trzeba mieć pistolet lub aerograf, bo malowanie pędzlem wychodzi nie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.