Skocz do zawartości

Mój RWD 5 Relacja


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozpocząłem budowę RWD 5 by SkaZoo. Będzie to mój pierwszy model z napędem i mam nadzieje pierwszy który tak naprawde będzie latał. Dobra czas na zdjęcia. Oto co zrobiłem wczoraj:

944a5e8a307f081fm.jpg

b79640f45c7ec61dm.jpg

59a1685e2fc5703fm.jpg

A tak przy okazji nie ma ktoś zbędnego pakietu lub ładowarki do Ni-XX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous
A jak myślicie czy serwa E-Sky cyfrowe 8g wystarczą na SK i SW

mam ze 12 takich serw i jeszcze żadne mi się nie posypało. Nie są to najszybsze i najmocniesze serwa (HXT 900, których też mam kilka są mocniejsze), ale do deproniaków tej wielkosci E-sky są w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie czy serwa E-Sky cyfrowe 8g wystarczą na SK i SW

mam ze 12 takich serw i jeszcze żadne mi się nie posypało. Nie są to najszybsze i najmocniesze serwa (HXT 900, których też mam kilka są mocniejsze), ale do deproniaków tej wielkosci E-sky są w sam raz.

Wielkie dzięki właśnie takiej odpowiedz się spodziewałem :jupi:

pomógł poleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i szybko Ci idzie. Jeśli mogę jakieś uwagi dodać, nie potrzebnie odciąłeś listewki przy owiewce kabiny, teraz nie będziesz miał jak skrzydła umocować.

Ja w swoim rwd zrobiłem maskę otwieraną, dzięki temu mogę zawsze bez problemu podpiąć, odpiąć, sprawdzić regulator, silnik, pakiet itd.

Dla względów estetycznych mógłbyś kanty przejechać papierem ściernym, będzie mniej klockowaty. Widzę, że w takim tempie szybko przegonisz mnie w budowie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanty jeszcze szurne papierem tylko jaką ziarnistością? A co do listewek to właśnie po odciąciu pomyślałem o skrzydłach. Ale może jeszce coś wykombinuje :) A i jeszcze jedno, a mianowicie jak wzmocnic sklejkę owocówkę przed rozwarstwianiem, ona strasznie się rozwarstwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanty już przeszorowałem papierem lecz niestety zdjęć nie będzie, bo aparat pojechał do naprawy. Postaram się o kilka lepszych fotek na koniec budowy(czyli już nie długo). Dziś zrobiłem podwozie, wyciąłem skrzydła z depronu 3 mm i narysowałem linie pod żeberka i dźwigary. Tylko trochę za duże kółka kupiłem bo aż 57 mm :oops: . Jutro zabieram się do budowy skrzydeł. Myślę że do niedzieli będzie skończony. Na oblot sobie poczeka, ponieważ dopiero po skończeniu może dostane silnik i regler i do tego nie mam Jeszce akku i ładowarki, ale mam już pewny okaz na allegro oto i on http://allegro.pl/item704550920_akumulator_9_6_v_1000_mah_ni_cd_ladowarka.html Mam nadzieję że będzie współpracował z resztą :D. Dziś rano zrobiłem kratownice na połówce skrzydła. Wieczorem postaram się je zamknąć, Tylko pomóżcie jakim klejem najlepiej to zrobić?? Mam do dyspozycji 3 kleje: szybkoschnący polimer, Soudal poliuretanowy i ew. UHU Por (Szkoda mi go trochę bo jest on drogi i nie mam gdzie go kupować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mało kto zasila silnik pakietem jak w linku, zbyt ciężki i mało wydajny. Dozbieraj lepiej na li pola. Proste ładowarki do tych pakietów też mozna tanio nabyć. Silnik typu "dzwonek" w zupełności wystarczy - dostaniesz go ode mnie gdy model będzie na ukończeniu i będę miał pewność, że dojdzie do oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker, Wysłałem wiadomośćna pw

http://www.allegro.pl/item704976793_regulator_rc_smart_brushless_30a_nowy.html Czy taki regler mógłbybyć do dzwonka? Wiem trochę za duży, ale chyba da radę z dzwonkiem? :D Ten regulator by mi pasował ponieważ na innej aukcji tego użytkownika jest jeszcze łądowarka E-Sky do LiPol. Tylko ten bec daje aż 3A a ja mam tylko 2 serwa e-sky 8g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem sie napędzać mojego RWD szczotką 400+przekładnia i regiel 15A. Czy ten pakiet z ładowarką który podawałem wcześniej będzie pasował do 400? Chodzi mi o ten pakiet

http://allegro.pl/item704550920_akumulator_9_6_v_1000_mah_ni_cd_ladowarka.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.