Skocz do zawartości

Pilot RC Extra 300 30% 2,24


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie mała prezentacja zawartości zestawu. Z czasem kiedy zacznę kompletować wyposażenie będzie relacja z budowy.

 

img0007dlt.jpg

Pudełeczko do którego spakowane były skrzydła.

 

img0018cii.jpg

img0020erw.jpg

Skrzydła konstrukcyjne bardzo lekkie. Folia jest położona idealnie, nie marszczy się i nie odkleja, dotyczy to całego modelu.

 

img0060m.jpg

Statecznik

 

img0067uao.jpg

img0065kmq.jpg

img0062rqh.jpg

img0064irp.jpg

img0068g.jpg

Kadłub bardzo obszerny robi wrażenie. Myślałem że w Yaku 54 27% H9 kadłub jest duży, jednak ten w Extrze jest większy i bardziej pękaty. Jest też instalacja paliwowa wraz z wlewem paliwa.

 

img0071hop.jpg

Maska silnika z wklejoną wręgą.

img0021nvu.jpg

img0072rcy.jpg

Snapy, śrubki itp. jest wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak na taką stertę laserowo ciętych patyków obciągnietych folia to cena kosmiczna nie mówię akurat, że u Jakuba jest drogo, bo to nie prawda, ale ogólnie ceny zestawów są wzięte z kosmosu, a jakość wykonania znacznie odbiega od samoróbek.Czy model 2,2m musi kosztować 4 razy tyle co model 1,2m przecież nie jest 4 razy większy koszty za materiały tez nie są jakieś kosmiczne.Przypomina mi się w tej sytuacji Rusek stojący z lornetką na bazarze za 300zł który usiłuje sprzedać swój towar uzasadniając to tym , że takich lornetek jest mało i nie idzie ich kupić w sklepie. W tym wypadku to ma racje i można go zrozumieć. Ciekawe jak producenci modeli tłumaczą swoje wysokie ceny :wink: chyba nie tym, że tir bananowej sklejki kosztuje 200zł w przeliczeniu a rolka folii kosztuje go tylec co nas rolka papieru toaletowego. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taką stertę laserowo ciętych patyków obciągnietych folia to cena kosmiczna nie mówię akurat, że u Jakuba jest drogo, bo to nie prawda, ale ogólnie ceny zestawów są wzięte z kosmosu, a jakość wykonania znacznie odbiega od samoróbek.Czy model 2,2m musi kosztować 4 razy tyle co model 1,2m przecież nie jest 4 razy większy koszty za materiały tez nie są jakieś kosmiczne.

Zgadzam się z tobą :( ale co poradzisz. Sam nic nie wystrugam bo nie mam czasu ani miejsca na to.

A swoją drogą ty też chyba niedawna kupiłeś model 1,4m z patyczków za niemałe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Przypomina mi się w tej sytuacji Rusek stojący z lornetką na bazarze za 300zł który usiłuje sprzedać swój towar uzasadniając to tym , że takich lornetek jest mało i nie idzie ich kupić w sklepie.

 

jeśli to prawdziwy Rusek z prawdziwą rosyjską lornetką to zapewne nie wie że rosyjska optyka w lornetkach jest jedną z najlepszych, a powód że jest ich mało nie jest głównym powodem dla którego warto ją kupić :D - taki OT

 

także proszę o zmniejszenie zdjęć - kilka po kilku minutach mam 4 zdjęcia ledwie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autora prosze o nie wstawianie takich duzych zdjec.

Zeby nie bylo, ze na latwizne idziemy i tylko usuwamy - wyedytowalem post i zostawilem same linki dla zainteresowanych.

Rozmiar 800x600 w wielkosci 100kb - calkowicie powinien wystarczyc, i nikt nie bedzie musial czekac na zaladowanie sie strony.

 

 

 

Zdjecie z galerii pfmrc

album_pic.php?pic_id=2382

 

Rozmiar 800x600 - waga 91.2 kB - chyba daje rade ;)

 

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autora prosze o nie wstawianie takich duzych zdjec.

Zeby nie bylo, ze na latwizne idziemy i tylko usuwamy - wyedytowalem post i zostawilem same linki dla zainteresowanych.

Rozmiar 800x600 w wielkosci 100kb - calkowicie powinien wystarczyc, i nikt nie bedzie musial czekac na zaladowanie sie strony.

Kurcze nie zwróciłem uwagi na rozmiar :? Zdjęcia przerobiłem i wstawiłem tak żeby się wyświetlały bez potrzeby klikania na link. Zainteresowanym będzie łatwiej a nie zainteresowani pewnie nie zajrzą do tego tematu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niedawno ulotniłem taką samą Extrę - lata super.

Jeżeli mogę doradzić, to staraj się dobrać jak najlżejsze wyposażenie - nasza wyszła 9kg bez paliwa, a nie ma jakiegoś nadzwyczaj ciężkiego wyposażenia - mimo to lata bardzo dobrze.

 

Odkopuje temat i pytam czy włozyliscie tam do środka 2 cegły, że wyszła 9kg pusta . Model bez elektroniki i silnika waży 4.3kg, więc nawet z systemem dymotwórczym i rezerwowym pakietem odbiornika nie powinna przekroczyc 8kg bez paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ulotniłem taką samą Extrę - lata super.

Jeżeli mogę doradzić, to staraj się dobrać jak najlżejsze wyposażenie - nasza wyszła 9kg bez paliwa, a nie ma jakiegoś nadzwyczaj ciężkiego wyposażenia - mimo to lata bardzo dobrze.

Nawet nie odpisywałem na ten post bo myślałem , że Piotr sobie żarty robi. Też się teraz zastanawiam co wsadził do niej, że wyszła waga 9kg i to jeszcze bez paliwa.

Yak z hangar9 o podobnych wymiarach waży bez paliwa 7,8kg z tym, że skrzydła są zrobione ze styro i kadłub w większosci też ze styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

żadnych cegieł nie wkładaliśmy , a mianowicie:

silnik DL50, tłumik - chiński canister, śmigło Xoar 23x8, kołpak plastikowy z duralową podstawą, zasilanie zapłonu - pakiet NICD 1800mAh

power box RRS, dwa odbiorniki JR 10-cio kanałowe, manager zasilania smart fly, dwa pakiety NICD 1100mAh na zasilanie

2 serwa Hitec HS 5998TG i dwa 5997TG , jeden standard na gaz i najcięższe (to chyba ta cegła - 161g) HS 5745MG na kierunek oraz galanteria z zestawu

i chyba to wszystko

sam byłem w szoku gdy waga pokazała 8,96kg i od razu użyliśmy drugiej że niby tamta jest zepsuta - wynik-8,97kg :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie wyrzucając RRS, drugi odbiornik, menagera, drugi pakiet i wyłącznik można oszczędzić ok. 300g , lżejsze serwo na ogon - 100g i zamiast canistra zwykłą puszkę - kolejne 300g i już mamy 700g mniej czyli coś w okolicy danych producenta ale nie widzę szansy żeby zejść poniżej 8kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
zasilanie zapłonu - pakiet NICD 1800mAh

, dwa pakiety NICD 1100mAh na zasilanie

:crazy:

 

ja u siebie w yaku miałem dwa pakiety NICD 1800mAh i zamieniając je na lipole z wbudownaym balanserem 1500mAh + regulator zaoszczędziłem ponad 300 gram te aku są jak cegły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaoszczedziłem 400g bo drugi pakiet lipo przez bec nie ma sensu po prostu te pakiety albo chodzą niezawodnie albo palą sie przez zbyt duze obciążenie lub zwarcie.Pakiet 40C 1500mah pracuje sobie na luzie w modelu 2,2m i jedynie zwarcie kabli lub silne drgania moga mu zaszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.