Skocz do zawartości

Pilot RC Extra 300 30% 2,24


Rekomendowane odpowiedzi

jedynie zwarcie kabli lub silne drgania moga mu zaszkodzić

Radek przecież dlatego dla bezpieczeństwa stosuje się drugi pakiet. :wink:

Ja jednak w tym modelu też prawdopodobnie dam jeden pakiet na zasilanie. Tyle tylko, że będzie to 1x 2300 A123 + jakiś solidny przełącznik bez regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
w razie zwarcia szlag trafi także bec bo masz jeden regulator na 2 pakiety

Wiedziałem, że to napiszesz :D . Zacytowałem twoje zdanie ale mi bardziej chodziło o te wibracje i o to, że ten jeden pakiet na zasilaniu może się mścić.

Zresztą jak by pakiety były tak niezawodne jak piszesz, to po co daje się ten drugi na zasilaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choina.

50cc to model nad którym nadal trzeba walczyć z wagą.

Dlatego jeden pakiet ,ale z porządnie wykonaną instalacją .

A co jak ci padnie odbiornik?

Albo silnik?

Albo serwo steru kierunku? :devil: (Co niektórzy widzieli jak w Yaku się to kończy )

 

Z tego co rozmawiałem z kolegami, co w benzynach mają długi staż, to mają po jednym pakiecie , dopiero w większych modelach pchają 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście podać gdzie w Polsce można nabyć jakościowo dobre pakiety Li-Fe? Ja co prawda planowałem dać 2x Li-Pol po 1AH każdy i Jeti max bec. Waga ta sama, ale jakoś czułbym się bezpieczniej. Na Li-Polach dałbym bezpieczniki, żeby jak pisze Radek przy zwarciu nie spaliło mi beca. Co prawda na Li-Fe zaoszczędziłby portfel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozna dac 2x 2s a123 1100mah?

Lekko, wygodnie.

A przy takim rozwiązaniu trzeba chyba dać diody tak? Bo coś mi się kojarzy, że miejscowy elektronik mi tak mówił, że tak trzeba jak padnie jeden pakiet.

Mozna :) Ja tak mialem w Ravenie- 2 oddzielne pakiety przez 2 oddzielne wlaczniki. Jakos to dzialalo.

Wszystko podpięte pod odbiornik?

Z tymi ogniwami to są ponoć Chińskie i Amerykańskie - te ostatnie ponoć o wiele lepsze. Firma Nosram jest bdb także myślę, że jakość pakietów byłaby ok, ale ich wydajność prądowa chyba jest mała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bezposrednio podpiete do odbiornika.

A co do ogniw to A123 to nazwa firmy, ale przyjela sie jako nazwa zwyczajowa (podobnie jak wlokna aramidowe- czesciej slyszymy Kevlar, a Kevlar jest nazwa produktu firmy Dupont).

Jesli chcesz A123 do odbiornika to warto pomyslec o firmie hyperion- mozna je latwo sciagnac np. z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie zwarcia szlag trafi także bec bo masz jeden regulator na 2 pakiety

Wiedziałem, że to napiszesz :D . Zacytowałem twoje zdanie ale mi bardziej chodziło o te wibracje i o to, że ten jeden pakiet na zasilaniu może się mścić.

Zresztą jak by pakiety były tak niezawodne jak piszesz, to po co daje się ten drugi na zasilaniu?

 

Daję sie kto daje ? Ci co sie naoglądali 3m giganty w których są dwa pakiety i warkocz kabli pchają w małe modele zbędny badziew. Power Box ma 2 oddzielne układy stabilizujące i w razie awarii jednego drugi akus ma sens to są 2 urządzenia w jednej skrzynce, a bec to nie Power Box drugi pakiet robi za ozdobe.Jeżeli mowa o zawodnosci czy o niezawodnosci pakietu to lipole stosuje od 3 sezonów w elektrykach i spalinach nigdy nie miałem problemu niektóre pakiety mam z 2007r i chodzą dalej, bo pobieram połowe z tego co mogą dać .Kupuje zawsze z zapasm przewymiarowane pod względem wydajnosci i stosuje sie do zaleceń producenta.

Prawda jest taka, że tak samo jak pakiet czy Bec może Ci paść odbornik serwo wszystkiego nie jestes w stanie zabezpieczyć trzeba iść na całosc i ufać elektronice.

 

Pamiętaj, że masz w nadajniku tylko jeden akumulator i to Chinski za 3$ w zestawie ;D

 

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10917&Product_Name=JR_AA_1500mah_Transmitter_Battery_Ni-MH_9.6V_ to raczej nie jest Sanyo za 10zł 8cel :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję sie kto daje ? Ci co sie naoglądali 3m giganty w których są dwa pakiety i warkocz kabli pchają w małe modele zbędny badziew. Power Box ma 2 oddzielne układy stabilizujące i w razie awarii jednego drugi akus ma sens to są 2 urządzenia w jednej skrzynce, a bec to nie Power Box drugi pakiet robi za ozdobe

Oczywiści masz rację z tym jednym regulatorem ale tu piszemy nie o awarii regulatora tylko pakietu. Awaria pakietu nie zawsze musi się kończyć zwarciem i uszkodzeniem regulatora.

JeZeli tak bardzo zależy ci na tym, żeby instalacje zrobić jak najprostszą bez tzw. badziewia to po jaką żeś dał u siebie ten regulator i LiPola a nie np. LiFe bezpośrednio do odbiornika?

A pakiet w nadajniku mam Graupnera, orginał :D

 

Choina.

50cc to model nad którym nadal trzeba walczyć z wagą.

Dlatego jeden pakiet ,ale z porządnie wykonaną instalacją

Tomek w yaku mam 2x 1100 lifepo4, które razem ważą tyle co jeden 2100 liFe a zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie. Natomiast za przełącznik robi Power Box 12, w którym nie ma się co palić ponieważ nie ma wbudowanego regulatora.

A co jak ci padnie odbiornik?

Albo silnik?

Albo serwo steru kierunku?

To można by tak wymieniać i wymieniać. Wiadomo wszystkiego się nie zdubluje, ale to co w miarę można to dlaczego nie?

Nie upieram się przy dwóch pakietach na zasilaniu dlatego też chyba dam jeden w extrze. Myślę, że jeden dobry pakiet i konkretny przełącznik może zapewnić spokój.

Jednak ten drugi pakiet zapewni jeszcze większy spokój. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwoma pakietami się latało gdy Li-poli niebyło lub były mało znane,sam straciłem pierwszego benzyniaka z 1 pakitem NI-CD pare lat temu, od tego czasu do rozpowszechnienia Li-poli latałem z dwoma pakietami.Gdy walczysz z wagą ładuj jeden pakiet gdy masz mocny silnik to dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeZeli tak bardzo zależy ci na tym, żeby instalacje zrobić jak najprostszą bez tzw. badziewia to po jaką żeś dał u siebie ten regulator i LiPola a nie np. LiFe bezpośrednio do odbiornika?

 

Nie miałem ładowarki z tą opcją a pakiety o których mówisz dopiero wchodziły.Nie widze możliwosc awarii pakietu lipo stosuje złącza T i grube kable więc o pakiet jestem spokojny chociaż bec to dodatowa elektronika i life faktycznie dają wieksze bezpieczenstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jest co robić, jeszcze czekam na tłumik i zastanawiam się nad serwami. Kiedyś kupiłem do tej extry HD 9150MG ale teraz nie wiem czy nie zastąpić ich Hitecami. Nie wiem czemu ale jakoś nie jestem do nich przekonany pomimo dobrych opinii w necie. Może ktoś z was użytkuje te serwa i może coś napisać o nich?

O ile się nie mylę to chyba Tomek miał założone to serwo w Yaku54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak jeśli to to samo to ja odradzam bo pamietam tamten dzień :( ja u siebie mam na kierunku HD analoga i tez tak przyznam 'mieszane mam uczucia no ale jak na razie działa :roll:

 

Choina przepraszam za małą prywatę ale grono które Ci kibicuje może poradzi i mi coś a na osobny temat to za mało a Ciebie może zaintersuje.

CZy ktoś próbował przewiercić flexa od wydechu...? Chciałem króciec od dymu założyc ale żadne z wierteł ani myśli ruszyć ten materiał ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.