Skocz do zawartości

żyroskop


robloz

Rekomendowane odpowiedzi

OT W Płocku jest duża impreza modelarska dla modelarzy helikopterowców w ten weekend. Miejsce - lotnisko aeroklubowe.

Ten pierwszy to najprostrzy i najtańszy żyroskop. Nadaje się do modeli samolotów i dobrze stabilizuje położenie sterów. Ja montowałem tego Eskaya na sterze wysokości. Równie dobrze można go zamontować na lotkach (sterowanych jednym serwem). Kolega Ładziak z forum był swiadkiem lotu z tym żyrkiem w dniu wczorajszym i był pod wrażeniem efektów.

Jakby była konieczność to mogę na tubę wrzucić filmik jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wrzuciłem filmik: http://www.youtube.com/watch?v=wfCN4Sw8sd4

Żyroskop zamontowałem na małym modelu piankowca na chwilkę i tylko eksperymentalnie (żeby sprawdzić czy w ogóle działa).

Znalazła go moja żona na polu i czekam aż znajdzie sie właściciel.

 

Test żyroskopu odbył sie na tym modeliku przy porywistym wietrze ponad 3 m/s. Model lecąc pod wiatr nie przesuwał wzgledem ziemi. Kilka podmuchów chciało spowodować, aby model przeszdł do do lotu nurkowego lub też zadarcia, jednak dzięki zyroskopowi bardzo stabilnie utrzymywał lot poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.