Skocz do zawartości

Wybór nowej aparatury....


Patryykk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak więc chciał bym kupić nową aparaturę. Może być nowa może być używana lecz w idealnym stanie. Ale Mam na to jakieś 1000zł (Za zestaw aparatura + odbiornik) jaką polecacie ? ;)

 

Zastanawiałem się nad tą :

http://allegro.pl/item709651965_sanwa_rds_8000_fhss_2_4ghz_4serwa_odbiornik.html

 

i tą właśnie najchętniej bym kupił. Co o niej sądzicie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk coś dla Ciebie dobre i to...http://radiomodels.com.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=135

 

Wiele osób chwali tę aparaturę, powiem szczerze, że też mam na nią chętkę, aczkolwiek myślałem jeszcze o Mx-16s, ale... Prawdopodobnie we wrześniu kupię Sanwę 2,4GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na jej temat cały wątek na tym forum. Poszukaj, poczytaj. Miłej lektury.

Wiem, głupio zrobiłem że najpierw założyłem wątek a dopiero potem szukałem coś na jej temat :crazy:

 

Tak prawdę mówiąc to już ją kupiłem :) W sklepie powiedziano mi że, kiedy testowali zasięg tej aparatury, to na prostej odchodziła 1 osoba a druga stała. Oddalili się tak daleko że prawie się nie widzieli, ale zasięg był bez żadnych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg. Słowo wytrych początkujących modelarzy. KAŻDA, powtarzam KAŻDA aparatura modelarska jest pełnozasięgowa.

Wyjątki to urządzenia wyraźnie oznaczone jako "parkflyer only" (np. nadajnik DX6, czy niektóre małe odbiorniki).

Niestety, allegro zostało zalane zabawkowymi aparaturami od zabawkowych modeli lub mikrośmigłowców, które zostały bardzo szybko unicestwione, a niedoszły as przestworzy wystawia pozostałości jako normalny, pełnowartościowy sprzęt chcąc odzyskać choć trochę kasy. Kolejny artysta kupuje ten badziew, bo tanio - i tak powstają mity o zasięgu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Patryk śmiało możesz kupić tą aparaturę. Latam na niej cały ten sezon i brak jakichkolwiek problemów.

Co do zasięgu to raczej bardziej bym się martwił czy model nie zniknie Ci z oczu jak straci łączność nadajnik z odbiornikiem.

Z czystym sumieniem mogę zdecydowanie polecić tą aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ;)

 

Jak ją dostane (Myślę że dzisiaj bo z rana wysłali, a to kurier) to zdam jakąś relacje na forum. Przetestuje itp itd.

 

A jeszcze jedno .

powiedziano mi w sklepie, że przed każdym lotem trzeba zestrajać nadajnik i odbiornik :evil: Troche mnie to przestraszyło. Żeby dostać się do odbiornika bd musiał zdjąć skrzydła i owiewke (Extra 1,7m), Było by to trochę kłopotliwe. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierdoły opiadają Ciu w sklepie.

Odbiornik z aparaturą bindujesz (zestrajasz) tylko raz i więcej nie ma potrzeby, chyba że zmienisz odbiornik.

Jak to zrobić bardzo dokładnie w tym wątku http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=14131 opisuje to kolega Swift.

Ja zrobiłem to tak jak opisał to Swift i do tej pory nie ma jakichkolwiek problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.