Skocz do zawartości

Regulator Jeti 18 A - spalony tranzystor


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zdarzyło mi się odwrotnie podłączyć regulator, trochę dymu i smrodu ale po podłączeniu prawidłowym wszystko działa. Kilka dni temu urwałem przewód zasilający od tego regulatora, po zdjęciu koszulki i radiatora okazało się że jeden tranzystor mocy się spalił (wyrósł mu czarny pryszcz i okopcił wszystko dookoła :lol2: ). Mam teraz pytanie jaki tranzystor zastosować bo ten oryginalny ma takie oznaczenia:

 

P639M

H5f2

F7413Z

 

i niestety nic w necie nie znalazłem ale znalazłem taki: IRF7416, może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Podłącze się do tematu, ponieważ zrobiłem dokładnie to samo z regulatorem 12A Tower Pro i spalił się element na którym jest napisane tylko

 

5237

9A

 

Również nie mogę znaleźć takiego elementu. Dodam tylko że obok jest element o oznaczeniu

 

5237

8L

 

Może ktoś już to przerabiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalił się element na którym jest napisane tylko

 

5237

9A

Podaj więcej szczegółów, a najlepiej zdjęcie. Po tym gdzie jest na płytce i ile ma wyprowadzeń, też można sporo powiedzieć.

Po wstępnym googlowaniu wychodzi mi, że to może być stabilizator w obwodzie BECa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest od tej strony tranzystorów - to pewnie też jakiś tranzystor. 8 nóżek, od góry 4 połączone, na dole 3 z lewej połączone prawa osobno. Znajdują się ( 3 sztuki) naprzeciwko 3 sztuk tcp8107. są w jednym rządku. Nie mam jak zrobić zdjęcia bo aparat mi ukradli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś raczej wymienić wszystkie na tego samego typu.

Liczy się opór wewnętrzny, czasy przełączania. Jeśli tranzystory połączone równolegle będą miały inne parametry, to w najlepszym przypadku zmniejszy się dopuszczalny prąd.

Swoją drogą czy jesteś pewien, że pozostałe są działające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.