Skocz do zawartości

Regulator Jeti 18 A - spalony tranzystor


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

to gdzie moge znaleźć takie tranzystory tylko do 30A?

 

czyli jak zmienie na 30v 30A to bede mogl podlaczyc pakiet 4s?

To czy możesz podłączyć pakiet 2,3 czy 4S to zależy od softu reglera a nie tylko od tranzystorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podłączę do tematu :) , szukam tranzystora do regulatora GWESC 15A o symbolu:

 

4405

SAA

W51B

To tranzystor sterujący fetami mocy czy uzwojeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój tranzystor to TPC 8107 czy TPC 8017 bo jeżeli ten drugi to czarno to widzę.8107 można jeszcze kupić.Linki poniżej.

 

 

Tutaj są dane tego tranzystora http://www.toshiba.com/taec/components2/Datasheet_Sync//71/2884.pdf Chyba będzie ciężko go kupić w Polsce.

 

 

A jednak jest tylko cena zaporowa http://sklep.north.pl/karta/tpc8107-sop8-tranzystor,421871.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, większość z tranzystorków mosfet stosowanych w reglach można kupić w sklepie internetowym www.north.pl . Ceny nie są wygórowane - np do mojego spalonego emaxa 18A jeden mosfet kosztował 13 zł. Niestety na stronie rzadko aktualizują stany, dlatego jeśli nie ma konkretnego typu wystarczy wysłać maila i zamówić również zwykłym mailem. Warunki płatności i ceny wysyłki są określone na jednej z zakładek.

 

Mam nadzieję, że kolegom jakoś pomogłem 8)

Pozdrawiam

JAFO (czy ktoś zgadnie skąd ten nick?) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a gdybym tak wymienil wszystkie?

:jupi:

 

a więc tak: mój mag 8 też przestał się odzywać po podłączeniu zasilania i strasznie mocno się grzał, rozciąłem termokurcza i ukazała się płytka z trzema rzędami tranzystorów, zacząłem je sprawdzać mierząc czy jest przejście pomiędzy punktem A a punktem B okazało się że w dwóch tranzystorach w rzędzie III jest przejście, w związku z tym wylutowałem je i wyrzuciłem, w miejsce jednego z nich wstawiłem tranzystor wylutowany z rzędu II i żeby było po równo z rzędu pierwszego wylutowałem pierwszy tranzystor tak żeby w każdym rzędzie było po trzy tranzystory (na zdjęciu ten tranzystor jeszcze jest) podłączyłem regieli i DZIAŁA!! :jupi: nie grzeje się. Powodem spalenia się fazy było prawdopodobnie zwarcie w silniku który też już przewinąłem

 

Dołączona grafika

 

a i oczywiście nie jestem elektronikiem i wszystko robiłem na tzw zdrowy rozsądek i udało się, w sumie nie miałem nic do stracenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wznawiając temat czy jak wylutowałem spalony tranzystor z jednej fazie i pozostałe dobre z danego rzędu ( nie fazy ) czy powinien regielek działać, oraz jaki dopuszczalny max prąd można przez niego przepuścić jeśli na jednej fazie miałem po 3 tranzystory a teraz są 2 ?

 

Z moich domysłów wynika, że max prąd stanowi 66% znamionowego prądu. Jeśli się mylę proszę o poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdybym tak wymienil wszystkie?

:jupi:

 

a więc tak: mój mag 8 też przestał się odzywać po podłączeniu zasilania i strasznie mocno się grzał, rozciąłem termokurcza i ukazała się płytka z trzema rzędami tranzystorów, zacząłem je sprawdzać mierząc czy jest przejście pomiędzy punktem A a punktem B okazało się że w dwóch tranzystorach w rzędzie III jest przejście, w związku z tym wylutowałem je i wyrzuciłem, w miejsce jednego z nich wstawiłem tranzystor wylutowany z rzędu II i żeby było po równo z rzędu pierwszego wylutowałem pierwszy tranzystor tak żeby w każdym rzędzie było po trzy tranzystory (na zdjęciu ten tranzystor jeszcze jest) podłączyłem regieli i DZIAŁA!! :jupi: nie grzeje się. Powodem spalenia się fazy było prawdopodobnie zwarcie w silniku który też już przewinąłem

 

Obrazek

 

 

wieczorem tez tak zrobie u siebie : p

a i oczywiście nie jestem elektronikiem i wszystko robiłem na tzw zdrowy rozsądek i udało się, w sumie nie miałem nic do stracenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.