Skocz do zawartości

Zwalniające obroty silnika


toobiz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i liczę, że ktoś pomoże mi go rozwiązać :D Otóż zauważyłem, że gdy podczas lotu moim Wing Dragonem użyję przez dłuższą chwilę serwa, obroty silnika spadają. Co jest przyczyną takiego zjawiska? Czy to normalne? Poniżej podaję konfigurację:

 

- silnik TowerPro BM2408-21T

- regulator TowerPro 18A

- śmigło APC 7x6E

- akumulator Li-Pol Zippy FLightmax 1800mAh 20C

- 2 serwa: Hextronik HXT 900 + TowerPro SG-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz sprzęt, tym razem w domu, z aparaturą leżącą tuż przy samolocie, i okazało się, że wszystko działa. Wygląda na to, że problem pojawia się dopiero gdy samolot znajduje się w powietrzu. Chodzi tu nie tylko o zwalniające obroty, ale samolot ogólnie potrafi dostać "ataku" na kilka sekund, podczas których samolot zamiast słuchać się mnie zaczyna wariować. Gdy samolot oddali się na większą odległość "ataki" nasilają się. Wydaję mi się więc, że problem tkwi w aparaturze. Jak myślicie, da się coś z tym zrobić? Myślę nad zmianą anteny w odbiorniku (bo w nadajniku niedawno zmieniałem) lub może wymianą kwarców. Aparatura to dołączony w zestawie z samolotem Art-tech EFLY 100B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, dzisiaj latałem dwu silnikowcem i na pewnej odległości miałem podobne zakłócenia. Co prawda u mnie są silniki szczotkowe 400, ale przyczyną zakłóceń był regulator JETI, był po prostu za blisko odbiornika Rex. Umieściłem odbiornik w innym miejscu i problem zniknął.

Może taka informacja Ci się przyda. Jutro próby na większej odległości, bo dzisiaj już robiło się zbyt ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś mi się wydaje, że winę za to wszystko ponosi aparatura i przy większej odległości są problemy, może nie tyle z zasięgiem, co z zakłóceniami sygnału, który na większej odległości jest już trochę słaby. Proponuję zmienić aparaturę choćby na taką http://www.allegro.pl/item712521352_hitec_zepra_pro_4_fm_35mhz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej serii prób mogę stwierdzić że winy nie ponosi:

 

- bateria - bo sprawdzałem na innej i problem nie ustępuje

- serwa - bo nawet nie dotykając sterów samolot potrafi "wariować"

- odległość regulatora od odbiornika - umiejscowiłem je daleko od siebie w samolocie i nic się nie zmieniło

 

Domyślam się, że coś tu się złego dzieje z aparaturą i wiem, że najprostszym rozwiązaniem byłby zakup nowej, ale jednak chciałbym spróbować jakoś to naprawić. Czy ktoś ma jakiś pomysł co konkretnie mogło się zepsuć? Nadajnik czy odbiornik? Aha, jakiś czas temu złamała mi się antena w aparaturze i przez jakiś czas latałem ze złamaną - myślicie, że to mogło doprowadzić do uszkodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coś mi się wydaje, że winę za to wszystko ponosi aparatura i przy większej odległości są problemy, może nie tyle z zasięgiem, co z zakłóceniami sygnału, który na większej odległości jest już trochę słaby. Proponuję zmienić aparaturę choćby na taką http://www.allegro.pl/item712521352_hitec_zepra_pro_4_fm_35mhz.html

W zdecydowanej większości przypadków problem z zasięgiem pochodzi z winy odbiornika - nie aparatury. Dzisiejsze "normalne" aparatury pracują dość skutecznie tutaj problem co prawda nie co się komplikuje bowiem używana jest aparatura z zestawu chodź nawet te - sprawdzane przecież niejednokrotnie całkiem dobrze sobie radzą chodź wyjątek jest bardziej prawdopodobny.

 

Sugerowanie wymiany aparatury przy żadnej informacji na temat odbiornika (można się domyślać że z zestawu), przy żadnej informacji na temat rozłożenia anteny w odbiorniku, żadnych testach naziemnych i żadnej próbie współpracy z innym "normalnym" odbiornikiem jest co najmniej zgadywanką w ślepo.

 

W takiej sytuacji należy sprawdzić aparaturę jak współpracuje z innym odbiornikiem, antena którą zmieniłeś domyślam się że jest dedykowana do tej aparatury i posiada identyczne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji należy sprawdzić aparaturę jak współpracuje z innym odbiornikiem, antena którą zmieniłeś domyślam się że jest dedykowana do tej aparatury i posiada identyczne parametry.

Antena którą zmieniłem ma identyczne parametry, ale nie jest tego samego producenta, bo nigdzie takiej nie znalazłem w sprzedaży.

 

Jeśli chodzi o odbiornik jest to oczywiście odbiornik z zestawu - Art-tech EFLY 100C. Spróbuję w takim razie zakupić inny odbiornik i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.